Brauktvainebraukt.lv testē izvēli doties uz ārzemēm

03.02.2011

Valsts izglītības attīstības (VIAA) aģentūras izveidotajā interneta vietnē www.brauktvainebraukt.lv ikviens var noskaidrot, vai ir gatavs ārzemju pieredzei.

Brauktvainebraukt.lv ir divas daļas – anketa un ceļojuma pārskats. Anketa paredzēta, lai notestētu savu gatavību doties uz ārzemēm, bet ceļojuma pārskats sniedz iespēju izvērtēt ārzemēs gūto pieredzi. Lai varētu izmantot vietnes piedāvātās iespējas, lapā nepieciešams reģistrēties. Interneta vietnes lietotājs savas atbildes uz anketas jautājumiem var saglabāt, pārskatīt vai labot jebkurā mirklī, kā arī pēc ārzemēs gūtās pieredzes izvērtēt vēlreiz.

„Mūsdienās daudz jauniešu izsaka gatavību doties studēt vai strādāt uz ārzemēm, tomēr liela daļa nav aizdomājusies par to, kāpēc vēlas doties uz citu valsti, un nav izvērtējusi, ko īsti nozīmē šāda pieredze. Pārsteidzīgi sperts solis var sagādāt nepatīkamus brīžus gan sev, gan tuviniekiem. Savukārt pārdomām veltītais laiks var palīdzēt laicīgi novērst grūtības vai arī veiksmīgāk ar tām tikt galā,” iesaka VIAA Euroguidance programmas vadītāja Brigita Miķelsone.

Eiropas Komisijas Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance uzdevumus Latvijā veic VIAA  Informācijas un karjeras atbalsta departaments.

Papildu informācija:

Linda Lietaviete,
VIAA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67359076
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv