Starptautiskajā Comenius nedēļā skolas prezentē projektu rezultātus

02.05.2011

No 2. līdz 13. maijam notiek Eiropas mēroga kampaņa - Comenius nedēļa, kuras laikā skolas prezentēs projektu rezultātus un dalīsies ar iegūto pieredzi. Šajā mācību gadā Latvijā vien Comenius projektos ir iesaistītas 125 skolas, apmēram 2 000 skolotāju un 15 000 skolēnu.

Skolas Comenius nedēļā veidos projektu izstādes, organizēs interaktīvas ekskursijas, sadarbosies ar citām Latvijas skolām, lai apmainītos ar idejām par tematiski līdzīgu projektu īstenošanu, sūtīs sveicienus partnerskolām, rīkos projektu dalībnieku sanāksmes un tiešsaistes konferences, prezentēs savu darbu tiem, kas nav piedalījušies projektā – skolotājiem, citiem skolēniem vai vecākiem.

Ar Eiropas Komisijas atbalstu tūkstošiem skolu 33 Eiropas valstīs veido projektus, kuros skolotāji un skolēni mācās viens no otra un iegūst pieredzi par citu valstu kultūrām un valodu daudzveidību, neizpaliek arī jaunu kontaktu un draugu atrašana. „Comenius nedēļa Eiropā notiek no 2. līdz 9.maijam, bet Latvijā dažas dienas ilgāk – līdz 13.maijam. Rosinu Latvijas skolas atvēlēt vismaz vienu dienu savā darba kalendārā, lai prezentētu plašākai sabiedrībai savu projekta pieredzi un dalītos ar projekta rezultātiem,” stāsta Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Comenius un Mācību braucienu nodaļas vadītāja Baiba Sermuliņa.

Sekojot līdzi jaunumiem Eiropas Komisijas izveidotajā īpašajā Comenius nedēļas mājaslapā www.comeniusweek.eu, ikviens var uzzināt, kādus pasākumus ieplānojušas gan Latvijas, gan citu valstu skolas. Savukārt EST (European Shared Treasure) datu bāzē jeb Eiropas dārgumu krātuvē, kur apvienotas Comenius projektu pieredzes un rezultāti no 29 programmas dalībvalstīm, iespējams iepazīties ar Latvijā īstenotajiem projektiem, kā arī atrast noderīgus materiālus, piemēram, Eko vārdnīcu, krāsojamo grāmatu ar projekta dalībvalstu putniem, kuru var izmantot pirmskolas un sākumskolas nodarbībās, mēmo filmu par ūdens taupīšanu.

Iepriekšējā Comenius nedēļa Latvijā un Eiropā notika 2009.gada maijā, un tās laikā skolas rīkoja konkursu labāko atklātņu veidošanā, kā arī organizēja to nosūtīšanu uz Čehijas nacionālo aģentūru Prāgā.

Comenius ir Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas daļa, kas vērsta uz vispārējo izglītību. To Latvijā administrē VIAA. Vairāk informācijas VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā Comenius.

Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv