Apbalvos bērnu un jauniešu radošo darbu konkursa „Eiropa skolā” uzvarētājus

06.05.2011

Pirmdien, 9. maijā, plkst. 13:00 ES mājas zināšanu, sarunu un mākslas istabās, Aspazijas bulvārī 28, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās apbalvos bērnu un jauniešu radošo darbu konkursa „Eiropa skolā” laureātus. Šogad konkursa žūrija kopā vērtēja 328 darbus: 105 literāros un 223 vizuālos.

Konkursā pirmsskolas un skolas vecuma bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 20 gadiem caur literārajiem vai vizuālajiem darbiem pauda savu skatījumu par tēmām: „Ja es būtu brīvprātīgā darba darītājs” vai „Ja pasaulē nebūtu brīvprātīgā darba veicēju”. Tēmas bija noteiktas saskaņā ar Eiropas 2011.gada moto „Brīvprātīgā darba gads Eiropā”.

„Šī gada konkursā iesūtītie darbi parādīja, ka Latvijā brīvprātīgā darba jēdziens bērniem un jauniešiem saistās ar savstarpēju palīdzēšanu - rūpēm par veciem cilvēkiem, vidi, piedaloties talkās un atkritumu vākšanā, kā arī nesavtību kā cilvēkam piemītošu nozīmīgu īpašību. Tas atspoguļojās gan zīmējumos, gan literārajos darbos, atklājot pozitīvus stāstus par tēmu „Ja es būtu brīvprātīgā darba darītājs”,” informē VIAA Vadības un ārējās sadarbības departamenta direktore Gunta Tralmaka.

Bērnu un jauniešu darbus divās atlases kārtās vērtēja neatkarīga žūrija, kura katrā vecuma grupā (5-10 gadi, 11-15 gadi, 16-20 gadi) piešķīra trīs godalgas (1.-3. vieta) un vairākus atzinības rakstus. Balvā laureāti saņems braucienu uz starptautisku vasaras nometni Vācijā vai Austrijā vai iespēju apmeklēt aktīvās atpūtas centru.

Visu iesniegto darbu izstādi no 9. līdz 27.maijam ikviens interesents varēs aplūkot tirdzniecības centrā „Rīga Plaza”, Mūkusalas ielā 71, Rīgā. Labāko darbu autoru vārdi un apbalvotie darbi no 9. maija būs publicēti arī VIAA mājas lapas www.viaa.gov.lv sadaļā Eiropa skolā.

„Eiropa skolā” ir ikgadējs starptautisks konkurss, kas notiek Latvijā un citās Eiropas valstīs, piemēram, Horvātijā, Igaunijā, Vācijā, Kiprā un Čehijā. Tā mērķis ir veicināt bērnu un skolēnu interesi un cieņu pret kultūras dažādību Eiropā un ar radošu darbu palīdzību sekmēt eiropeiskās apziņas, starptautiskās sadarbības un demokrātijas izpratni. Latvijā konkursu organizē VIAA.

Papildu informācija:

Linda Lietaviete,
VIAA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67359076
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv