Eiropai nominēti Latvijas Erasmus vēstnieku kandidāti

13.05.2011

Eiropas Komisijas izsludinātajā konkursā „Erasmus vēstnieks 2012” Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pirmajā atlases kārtā izvirzījusi četru studentu un trīs augstskolu darbinieku kandidatūras. Konkurss notiek par godu Erasmus programmas 25.dzimšanas dienai.

Visu nominantu dalība Erasmus programmā bijusi sākums veiksmīgai karjerai vai profesionālai izaugsmei. Nominācijā „Erasmus vēstnieks – students” izraudzīti četri kandidāti. Politikas zinātņu doktors Ivars Ījabs ir Latvijas sabiedrībā labi zināms politologs un profesora asistents Latvijas Universitātē (LU). Zīmola „Hypnosis” radītāja un dizainere Agnese Narņicka pārstāv Latvijas jauno modes dizaineru paaudzi un ir SIA "Hypnosis Fashion" līdzīpašniece un lektore Latvijas Mākslas akadēmijā. Trešā kandidāte Madara Apsalone ir "Erasmus Student Network" pārstāve Latvijā un mārketinga konsultante sociālajā uzņēmumā ”Mayu”. Erasmus vēstnieka titulam izvirzīta arī Latvijā un Lietuvā pazīstama fotogrāfe Inese Kalniņa.


Otrā kategorijā „Erasmus vēstnieks – augstskolas darbinieks” nominēta Anda Rožukalne, „Latvijas Žurnālistu asociācijas" valdes priekšsēdētāja, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) žurnālistikas programmas vadītāja un lektore; Latvijas Mākslas akadēmijas rektors un profesors Aleksejs Naumovs; asociētā profesore un LU lektore Ramona Rupeika-Apoga.


Visas 33 Mūžizglītības programmas dalībvalstu nacionālās aģentūras izvirzījušas Erasmus vēstnieku kandidatūras. Atlases otrajā kārtā Eiropas Komisija no katras valsts izraudzīsies vienu studentu un vienu augstskolas darbinieku, kuri kļūs par Erasmus vēstniekiem. Vēstniekiem būs gods veicināt Erasmus programmas atpazīstamību gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā, piemēram,  pārstāvot Latviju Eiropas līmeņa konferencēs un pasākumos.
Vairāk informācijas par konkursa kārtību un kandidātu atlasi lasiet VIAA mājas lapas www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus.
Erasmus programma ir viena no Mūžizglītības programmas virzieniem, kas veicina mobilitāti un sadarbību augstākajā izglītībā. Latvijā programma darbojas kopš 1999./2000.mācību gada. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Papildu informācija:

Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv