Konkursā „Spārni 2011” noteiks kvalitatīvākos ES Mūžizglītības programmas projektus

28.06.2011

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina konkursu „Spārni 2011”, lai noteiktu veiksmīgākos un kvalitatīvākos projektus Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības programmas Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci un Grundtvig apakšprogrammās.

Kvalitātes balvas konkursu kā veiksmīgāko projektu sumināšanas praksi VIAA aizsāka 2004. gadā ar Leonardo da Vinci programmas projektu izvērtēšanu un sveikšanu. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz konkursā „Spārni 2011” vērtēs ne tikai Leonardo da Vinci, bet arī Comenius, Erasmus un Grundtvig projektu īstenotāju veikumu.

„Nacionālais kvalitātes balvas konkurss ir mūsu iniciatīva, ar kuras palīdzību vēlamies popularizēt ne tikai ES Mūžizglītības programmas sniegtās iespējas, bet arī akcentēt kvalitatīvas projekta izstrādes un vadības nozīmi, motivēt projektu vadītājus jaunām un radošām idejām, kā arī vecināt sadarbību starp projekta partneriem,” uzsver VIAA ES Mūžizglītības programmas departamenta direktore Dagnija Dilāne.

Šī gada konkursā ir deviņas nominācijas:

  • 2008. gada Comenius partnerība,
  • 2008. gada Grundtvig partnerība,
  • 2008. gada Leonardo da Vinci partnerība,
  • 2009. gada Grundtvig darbnīca,
  • 2007., 2008. gada Leonardo da Vinci inovāciju pārnese,
  • 2007., 2008. un 2009. gada Erasmus intensīvā programma,
  • 2007., 2008. un 2009. gada Leonardo da Vinci mobilitāte (katrā gadā nominēts atsevišķs projekts).

Lai pieteiktos konkursam, līdz 15. septembrim projektu īstenotāji ir aicināti VIAA iesniegt projekta pašvērtējumu. Katru iesniegumu kopā ar projekta gala atskaiti vērtēs divi VIAA izvirzīti eksperti.

Apbalvošanas ceremonija būs decembra sākumā, kad laureāti par savu veikumu saņems balvu, kā arī VIAA un Izglītības un zinātnes ministrijas kvalitātes apliecinājumu – diplomu „Spārni 2011”.

Eiropas Komisija rīko līdzīgu projektu kvalitātes konkursu, nosakot veiksmīgākos projektus visu ES Mūžizglītības programmas dalībvalstu konkurencē. Līdz ar to „Spārni 2011” konkursa laureātus VIAA virzīs arī starptautiskajam konkursam.

Plašāka informācija par konkursu pieejama VIAA mājas lapas sadaļā Mūžizglītības programma.

ES Mūžizglītības programma sekmē iestāžu sadarbību izglītībā un praktiskajā izglītošanā Eiropas mērogā. Programmas īstenošanu Latvijā nodrošina VIAA.

Papildu informācija:

Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv