Nominēti Erasmus vēstnieki Latvijā

08.09.2011

Eiropas Komisija par godu Erasmus programmas 25. dzimšanas dienai ir nominējusi Erasmus vēstniekus Latvijā. Erasmus vēstnieks students ir "Erasmus Student Network" pārstāve Latvijā Madara Apsalone, bet par Erasmus vēstnieku augstskolas darbinieku kļuvis Latvijas Mākslas akadēmijas rektors profesors Aleksejs Naumovs.

Gan Madarai Apsalonei, gan profesoram Aleksejam Naumovam dalība Erasmus programmā bijis nozīmīgs ieguldījums viņu karjerā vai profesionālajā izaugsmē. Nominētajiem vēstniekiem būs gods veicināt Erasmus programmas atpazīstamību gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā, piemēram, pārstāvot Latviju Eiropas līmeņa konferencēs un pasākumos.

Madara Apsalone ir ne tikai "Erasmus Student Network" (ESN) pārstāve Latvijā, bet strādā  arī par  mārketinga konsultanti sociālajā uzņēmumā „Mayu”. Par savu darbu ESN Madara stāsta: „Mani vienmēr interesējusi starptautiska izglītošanās un studentu mobilitātes iespējas, tāpēc es sāku darboties ESN. Tā ir organizācija, kas rūpējas par starptautiskajiem studentiem no visas Eiropas. Darbs ESN ir iespēja uz Erasmus studentu dzīvi paskatīties no citas perspektīvas un darīt visu, lai ārvalstu studenti manā pilsētā un valstī justos gaidīti.”

Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors profesors Aleksejs Naumovs Erasmus programmas iespējas izmantojis jau kopš 1999. gada. Līdz 2011.gadam rektors ir viesojies vairāk nekā 38 augstskolās. Viņš ir aktīvs Erasmus kurators un augstskolā tiek dēvēts par „Erasmus Tēvu". „Ar smaidu atceros, kā dibinājām pirmos kontaktus ar mākslas akadēmijām no Vācijas un Somijas. Gan kā LMA rektors, gan personiski Erasmus programmu uzskatu par nenovērtējami lielu ieguldījumu kā pasniedzējos, tā studentos,” stāsta Aleksejs Naumovs.

Eiropas Komisijas (EK) izsludinātajā konkursā „Erasmus vēstnieks 2012” EK no katras programmas dalībvalsts izvēlējusies vienu Erasmus vēstnieku studentu un augstskolas darbinieku. Pirms tam tika veikta katras dalībvalsts nacionālā atlase, ko Latvijā īstenoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), vēstnieku statusam izvirzot četru studentu un trīs augstskolu darbinieku kandidatūras.

Erasmus programma ir viens no Mūžizglītības programmas virzieniem, kas veicina mobilitāti un sadarbību augstākajā izglītībā. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Papildu informācija:

Egita Arbidāne,
Valsts izglītības attīstības aģentūra
Vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: +371 67814326
e-pasts: egita.arbidane@viaa.gov.lv