Pasniegs starptautisko Leonardo da Vinci kvalitātes balvu

09.05.2006

Rīt, 10.maijā Grācā, Austrijā notiks Leonardo da Vinci mobilitātes projektu starptautiskās kvalitātes balvas „Quality in Mobility Award 2006" pasniegšanas ceremonija.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies apmēram 300 aicināto viesu no Eiropas Komisijas, nacionālajām aģentūrām un ministrijām, kā arī projektu īstenotāji un dalībnieki. Latviju apbalvošanas ceremonijā pārstāvēs Profesionālās izglītības attīstības aģentūras (PIAA) direktore D.Traidās un PIAA Leonardo da Vinci programmas daļas mobilitātes projektu vadītāja D.Dilāne.

šogad Kvalitātes balvas ietvaros pirmo reizi apbalvos „Leonardo da Vinci vēstnieku". Uz šo nomināciju ar saviem individuālajiem veiksmes stāstiem varēja pretendēt jebkurš īstenoto projektu dalībnieks. Balvai izvirzīti pa vienam pārstāvim no 20 Eiropas valstīm. No Latvijas uz „Leonardo da Vinci vēstnieka" titulu pretendēs Vidzemes Augstskolas studentu prakšu projekta dalībniece Anda Vaiče.

Kvalitātes balvai projektu kategorijā izvirzītas piecas nominācijas: sākotnējās profesionālās apmācības projekts, projekts jauno strādnieku un mācību iestāžu beidzēju mobilitātei, projekts studentu mobilitātei, projekts skolotāju un darbaudzinātāju mobilitātei, uzņēmuma koordinēts vai īstenots projekts.

Kopumā visās piecās nominācijās izvirzīti 24 mobilitātes jeb prakses un pieredzes apmaiņas projekti, ko par labākajiem atzina starptautiska žūrija. Katru projektu žūrija izvērtēja divās kārtās pēc noteiktiem kvalitātes kritērijiem: projekta rezultāti un tā īstenošanas ieguvumi, projekta vadība, kā arī projekta ietekme uz iesaistītajām organizācijām.

Uzvarētājs katrā kategorijā saņems starptautisko kvalitātes balvu „Quality in Mobility Award 2006", savukārt pārējos nominētos projektus prezentēs kā pozitīvos piemērus kvalitatīva prakses un pieredzes apmaiņas projekta īstenošanā.

Pirmo reizi Kvalitātes balvas piešķiršana notika 2005.gadā Oslo. šogad konkursu organizē Austrijas Nacionālā aģentūra. Apbalvošanas ceremonija paredzēta kā ievads konferencei „Profesionālo mācību un augstākās izglītības kvalitāte" („Quality in Vocational Training ang Higher Education"), kurā piedalīsies izglītības eksperti no visām Eiropas valstīm.  

Leonardo da Vinci programmā kopš 2000.gada Latvijā apstiprināti 526 prakses un pieredzes apmaiņas projekti par 4,8 miljoniem eiro. Tajos piedalījušies gandrīz 3000 dalībnieki no profesionālās izglītības iestādēm, uzņēmumiem un dažādām organizācijām.

Papildinformācija:

Elīna Vimba, PIAA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 7358446; mob. tālr.: 6789874
e-pasts: elina.vimba@piaa.gov.lv