NIID.LV ir atrodama informācija par NVA kuponu apmācības programmām

26.11.2009

Nacionālajā izglītības iespēju datu bāzē NIID.LV ir publicēta informācija par apmācībām, kas pieejamas bezdarba riskam pakļautajām personām. 2009. gada septembrī Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) uzsāktais Eiropas Sociālā fonda projekts „Profesionālā apmācība bezdarba riskam pakļautajām personām” sniedz iespēju saņemt profesionālās apmācības kuponu un apmeklēt daudzveidīgus mācību kursus.

Datu bāzes vietnē http://www.niid.lv/niid_search/advanced/ (atzīmējot „Tikai NVA kuponu apmācības programmas”) kuponu saņēmēji var atrast informāciju un izvēlēties kādu no 160 profesionālās pilnveides programmām vai aptuveni 300 tālākizglītības programmām. Pēc kursu pabeigšanas dalībnieki saņem valsts atzītu dokumentu par profesionālo pilnveidi vai profesionālās kvalifikācijas apliecību.

 

Profesionālās izglītības kuponu var saņemt jebkurā no 28 NVA filiālēm, līdzi ņemot pasi un darba devēja apliecinājumu, ka darba slodze ir samazināta. Uz kupona izglītību var pretendēt arī tad, ja darba slodze ir samazināta līdz, piemēram, 36 stundām nedēļā. Turklāt darba slodzei jābūt samazinātai vismaz mēnesi pirms pieteikuma iesniegšanas un noteiktajā darba vietā jābūt strādājušam ne mazāk kā 6 mēnešus. Apmācību laikā darbinieks saņem stipendiju 70 latu apmērā.

 

Projekts norisināsies līdz 2013. gada 31. decembrim. Četru gadu laikā apmācību atbalstu paredzēts sniegt vismaz 11 000 cilvēku. Plānots, ka līdz šī gada beigām projekta ietvaros izglītoties varēs 2 000 bezdarbam pakļauto darbinieku.

 

Informāciju par profesionālās izglītības kupona kursiem iespējams atrast arī NVA mājas lapā http://www.nva.lv/index.php?cid=3&mid=290. Kursu sniedzēju un izglītības programmu klāsts tiek regulāri papildināts.