Baltijas valstu vidusskolēniem izveidota vasaras apmācību programma ASV

17.02.2014

Šopavasar darbību uzsāk Līderības Akadēmija – programma Baltijas valstu vidusskolēniem, kas sniedz iespēju vasarā pavadīt mēnesi ASV, apgūstot līderības prasmes un iepazīstot Amerikas kultūru. Līdz 15. martam programmai aicināti pieteikties skolēni, kuri rudenī uzsāks mācības 12. klasē.

Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda piedāvātajā Līderības Akadēmijā piedalīsies 20 skolēni no Baltijas valstīm. Jūlijā viņi dosies uz Bostonu ASV, lai četras nedēļas pavadītu Brandeisas Universitātē un apgūtu līderības prasmju kursu īpaši apmācību pasniedzēju vadībā. Pirms atgriešanās mājās skolēni apmeklēs Ņujorku un Vašingtonu, kur iegūs plašāku iespaidu par ASV kultūru, vēsturi un ekonomiku.

Dalība Līderības Akadēmijā ir bez maksas. Tāpat Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds segs skolēnu dzīvesvietas, uztura, veselības apdrošināšanas un transporta izdevumus. Dalībnieku vecākiem jārēķinās ar izdevumiem kabatas naudai aptuveni 250 ASV dolāru apmērā, kā arī jānodrošina ierašanās Rīgā, lai piedalītos informatīvajā seminārā, pirms viņu atvases dosies uz Ameriku.

Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda reģionālā vadītāja Ilze Doškina atzina: „Līderības Akadēmija veiksmīgi papildina jau izveidoto Fonda atbalsta programmu klāstu. Ja līdz šim Fonds atbalstīja augstskolu studentus, zinātniekus un nevalstiskās organizācijas, tad tagad dota iespēja arī vidusskolu audzēkņiem. Ir svarīgi attīstīt jauniešu prasmes un līdera dotības pēc iespējas agrāk, vēl pirms tie uzsāk studijas augstskolā. Līderības Akadēmija sniegs šādu iespēju.”

Lai pieteiktos programmai, skolēnam jāaizpilda pieteikuma forma, jāiesniedz sekmju izraksts, kā arī jāsagatavo atbildes uz dažādiem ar līderību saistītiem jautājumiem. Piesakoties būs nepieciešama rekomendācijas vēstule arī no kāda skolotāja. Labākie pretendenti tiks aicināti uz intervijām, kuru laikā tiks izvēlēti programmas dalībnieki, ņemot vērā skolēnu līderības spējas, sekmes, kā arī aktivitāti ārpusstundu nodarbībās.

Plašāka informācija par Līderības Akadēmiju pieejama vietnē: http://www.BalticAmericanFreedomFoundation.org/summer-leadership-academy/