Aicina jauniešus pielaikot profesiju pirms skolas gaitu uzsākšanas

28.08.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pirms skolas gaitu uzsākšanas aicina jauniešus nepiespiestā un jautrā veidā sava karjeras virziena meklējumus sākt ar spēli “Profesiju laikotājs”. Šāda iespēja būs jauniešiem, kas sestdien, 30. augustā, 11. novembra krastmalā apmeklēs Latvijā lielākās ielu kultūras un sporta kustības „Ghetto Games“ sestās sezonas noslēguma pasākumu.

Interesenti varēs nofotografēties NIID.LV un Profesijupasaule.lv īpaši veidotā fotokabīnē „Pielaiko profesiju”, kas ir daļa no VIAA projekta. Fotogrāfijas tiks ievietotas jautrā karikatūrā, kam ir simboliska nozīme: profesijas izvēlē jaunietim nevajadzētu paļauties uz citu spriedumiem vai nejaušību. Izvēle pārdomāti jāizdara pašam. Fotokabīne piedāvās pilnībā izdomātas profesijas, piemēram, e-pastnieks, kūku notiesātājs, guļošais policists un                                    citas.

Šo iespēju jau izmantoja Jēkabpils un Ventspils jaunieši, un fotogrāfijas ar viņu izvēlētajām profesijām ir apskatāmas http://www.profesijulaikotajs.lv/galerija. Citādā izpildījumā visi interesenti savu profesiju var meklēt interneta spēlē www.profesijulaikotajs.lv.

Savukārt ar spēlē ietverto video sižeta starpniecību pazīstamā modele un TV raidījuma “TE!” vadītāja Māra Kampernova un „Ghetto games” pasākumu un TV raidījumu vadītājs Renārs Zeltiņš apmeklētājus aicina sākt domāt par profesijas izvēli un patstāvīgu dzīvi, kurā pašam būs jānodrošina viss savai labsajūtai. Video: http://www.profesijulaikotajs.lv/video.