Pieejamas stipendijas mācībām Ķīnā

06.10.2014

Latvijas pilsoņi var pretendēt uz stipendijām Ķīnas universitātēs, kas paredzētas mācībām bakalaura, maģistra un doktora programmās, kā arī tiek piešķirtas apmaiņas programmu un ķīniešu valodas un kultūras kursu studentiem.

Izstādē „Starptautiskās izglītības dienas” jau trešo reizi bija ieradusies delegācija no Ķīnas, kurā šoreiz ietilpa pārstāvji no 16 Ķīnas universitātēm un Ķīnas Izglītības ministrijas organizācijas China Scholarship Council (CSC).

Izstādes laikā norisinājās Ķīnas delegācijas tikšanās ar Latvijas augstākās izglītības iestāžu pārstāvjiem un tika pārrunātas sadarbības iespējas.

Pieteikumus stipendijām var iesniegt Ķīnas vēstniecībā vai tieši pašam CSC, kas nodarbojas ar stipendiju izdali mācībām Ķīnas universitātēs. Papildus valdības stipendijām Ķīnā ir pieejamas dažādu valsts iestāžu un pašu universitāšu stipendijas.

Pašlaik Ķīnas augstākās izglītības iestādēs studē vairāk nekā 165 tūkstoši ārzemju studentu. No tiem vairāk nekā 100 studenti ir no Latvijas un studē Ķīnā, pateicoties stipendijām.

Atgādinām, ka septembra beigās Rīgā norisinājās Baltijas valstīs lielākā specializētā izstāde „Starptautiskās izglītības dienas”, kuru jau 9 gadus organizē Baltic Council for International Education. Baltijā plaši pazīstamajā pasākumā šoreiz piedalījās vairāk nekā 100 mācību iestādes.