Notiks izstāde par izglītības iespējām ārzemēs - "Izglītība un karjera"

17.11.2010

ergo|education sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru  (VIAA) jau 10. gadu pēc kārtas organizē izstādi par izglītības iespējām ārzemēs - "Izglītība un karjera".  Tā norisināsies 26. - 27. novembrī viesnīcā Radisson Blu Hotel un iepazīstinās ar 30 mācību iestāžu piedāvātajām izglītības iespējām  12 pasaules valstīs.

"Nav noslēpums, ka ievērojama daļa Latvijas jauniešu plāno iegūt izglītību ārzemēs. Interesi par studijām ārvalstīs izrāda ne tikai Latvijas jaunieši, bet arī ārvalstu augstskolas ir arvien vairāk ieinteresētas uzņemt jaunos studētgribētājus no Latvijas. Iemesls tam pavisam vienkāršs -  Latvijas jauniešu potenciāls, uzcītība un kreativitāte ir pamanīti arī ārpus mūsu valsts robežām,” stāsta izstādes koordinatore Ramona Markova.

Izstādē piedalīsies šādas izglītības iestādes:

  • Universitātes no Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Itālijas, Nīderlandes, Spānijas un Igaunijas, kas piedāvā bakalaura, maģistra un doktorantūras studijas;
  • Koledžas no Šveices, Lielbritānijas, Austrālijas, Jaunzēlandes un Dānijas, kas piedāvā vidējo profesionālo izglītību;
  • Valodu skolas, kurās valodu zināšanas var  pilnveidot dažāda vecuma interesenti.

Izstāde jauniešiem palīdzēs rast atbildes uz dažādiem svarīgiem jautājumiem, piemēram, Kurā valstī studēt? Cik labām jābūt valodas zināšanām? Kā iegūt stipendiju vai citu finansiālu atbalstu? Kuru studiju programmu izvēlēties? Kur dzīvot studiju laikā? Vai studijas iespējams apvienot ar darbu? Vai studiju laikā ir paredzēta prakse? Vai varu piedalīties kādā apmaiņas programmā? u.c.

VIAA karjeras atbalsta stendā NIID.LV speciālisti stāstīs gan par izglītības iespējām Latvijā, gan Eiropā, tāpat izskaidros ārvalstu studiju kreditēšana sistēmu jeb kādos gadījumos var pretendēt uz ārvalstu studiju kreditēšanu no Latvijas valsts puses.

Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance Latvija EK izglītības iespēju portālā PLOTEUS palīdzēs sameklēt sev piemērotākās studijas, tāpat  individuāli konsultēs par izglītības niansēm dažādās Eiropas valstīs.

Izstādes ietvaros organizētāji aicina piedalīties arī sacerējumu konkursā, kurā iegūstamā balva būs vērtīgs ieguvums gan esošajiem, gan topošajiem studentiem.

Izstādes norises vieta: Radisson Blu Hotel,  Elizabetes iela 55, Rīga
Laiks: no 11:00 līdz 18:00.
Ieeja bezmaksas.
Vairāk informācijas: http://www.balticfair.eu/