VIAA festivālā LAMPA diskutēs par karjeras izglītību, nākotnes līderiem un Erasmus+

14.06.2018

No 29. līdz 30. jūnijam Cēsu pils parkā notiks sarunu festivāls LAMPA, kurā piedalīsies arī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), organizējot izzinošu diskusiju par karjeras izglītību un līdzdarbojoties Valsts kancelejas sarunā par nākotnes līderiem. Tikmēr biedrības Avantis brokastīs ar Eiropas Savienību un NVO ātrajā randiņā varēs iepazīties ar jauniešu iespējām programmā Erasmus+

 

Piektdiena, 29.06.2018.

  • Plkst. 14.00-15.30, Valsts kancelejas telts

Sadarbībā ar VIAA un citām valsts institūcijām Valsts kanceleja aicina uz diskusiju "Nākotnes līdera portrets", kurā meklēs atbildes uz jautājumu, kādiem jābūt rītdienas līderiem, kuri veidos Latvijas nākotni. Diskusijā līdz ar citiem jaunajiem līderiem piedalīsies arī starptautiskā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2016 bronzas medaļas laureāts, nacionālā meistarības konkursa SkillsLatvia eksperts un SIA Konekesko Latvija servisa inženieris un darbnīcas vadītājs Krišjānis Jurāns.

Sestdiena, 30.06.2018.

  • Plkst. 10.00-11.30, Riekstu kalns

Biedrība Avantis sadarbībā ar Vācijas Federālo Ārlietu ministriju organizē “Brokastis ar Eiropas Savienību”, kurās būs iespēja runāt par to, kādas pārmaiņas būtu nepieciešamas Eiropā, lai tā piepildītu tieši jauniešu cerības. Par Erasmus+ nākotni šajā pasākumā diskutēs RTU kvalitātes sistēmu speciāliste un vides zinību maģistratūras studente Marta Megne.

  • Plkst. 14.00-15.30, Swedbank Izglītības skatuve

VIAA organizē diskusiju "Kas lācītim vēderā? Karjeras izglītība šķērsgriezumā", kurā varēs uzzināt, kas ir karjeras izglītība, kādus ieguvumus un izaicinājumus skolēniem, pedagogiem, vecākiem, vietējai pašvaldībai un darba devējiem tā sniedz. Noskaidrosim, kas praktiski mainīsies vairāk nekā 400 Latvijas skolu dzīvē, kurās kopš 2017. gada sācies vērienīgs ES fondu projekts karjeras atbalstam.

Diskusiju vadīs LTV žurnālists un raidījumu vadītājs Uģis Joksts, un tajā piedalīsies:

 
  • Plkst. 14.00-15.30, Riekstu kalns

Jauniešu žurnāls “IZVĒLIES” sadarbībā ar Vācijas Federālo Ārlietu ministriju un biedrību Avantis aicina uz “NVO SPEED DATE, kur ātrā laikā varēs iepazīties ar dažādām jauniešu organizācijām, kuras pārstāv pozitīvu domāšanu un ir atvērtas jaunām idejām, tostarp ar Erasmus+ studiju un mācību mobilitātes iespējām jauniešiem.

Ieeja visos festivāla pasākumos ir brīva. To laikā notiks fotografēšana un filmēšana, arī VIAA organizētajā diskusijā un citās aktivitātēs, kurā tā līdzdarbojas, lai informētu sabiedrību. Ar festivāla LAMPA privātuma politiku var iepazīties šeit.  

Par sarunu festivālu LAMPA

Sarunu festivālu LAMPA rīkotāji ir Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank, reklāmas aģentūra Armadillo, komunikācijas vadības aģentūra Deep White, Cēsu novada pašvaldība un British Council.

Festivāls ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt un kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem. Festivāla iedvesmas avoti ir līdzīgi demokrātijas festivāli Dānijā, Zviedrijā un Igaunijā.

Festivālu divu dienu garumā ikvienam ir iespēja piedalīties kopumā 275 pasākumos par visdažādākajām tēmām, kurus organizē 235 rīkotāji. Ar festivāla pilno programmu var iepazīties festivāla mājaslapā.

Pērn trešais sarunu festivāls LAMPA pulcēja vairāk nekā 10 000 cilvēku 200 dažādos pasākumos, kuru sarunās vienoja mūziķus, māksliniekus, mediķus, ministrus, politiķus, mācībspēkus, mediju pārstāvjus, uzņēmējus un daudzu citu profesiju pārstāvjus. Arī šogad festivāla apmeklētāju vidū būs visdažādāko profesiju un organizāciju pārstāvji, ar kuriem var iepazīties festivāla mājaslapā sadaļā "Viņi būs 2018".