Erudīcijas konkursa Es būšu.. priekšatlases jautājumi Daugavpils skolām

07.11.2012

Atklājot Karjeras nedēļu, piecās Latvijas pilsētās notiks erudīcijas spēle Es būšu.. Tajā piedalīsies septiņas komandas piecu skolēnu sastāvā katrā pilsētā – Valmierā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī un Liepājā.

Daugavpilī ir vislielākā konkurence dalībai erudīcijas spēlē. Tāpēc vēlamies noskaidrot atjautīgākās un veiklākās komandas, kuras tiksies šajās sacensībās. Tās būs septiņas komandas, kas pirmās iesūtīs pareizās atbildes uz šiem diviem āķīgajiem jautājumiem -
 
1. jautājums:
Amerikā darba sludinājumus mēdz izvietot visdažādākajās vietās. Kādu vakanci reklamē šis sludinājums un kur tas atrodas?
Jums nekad nevajadzēs ņemt darbu uz mājām, jo tas nebūtu likumīgi, Jūs pelnīsiet 16 dolārus stundā par to, ko vecāki parasti dara bez maksas.


2. jautājums:
Senās Ķīnas kulinārija izvirzīja unikālas prasības savai virtuvei: ēdienam jābūt ne tikai garšīgam, bet arī veselīgam. Ēdienu receptēs bija daudz ārstniecības augu. Ar kādu profesiju senajā Ķīnā tika apvienota pavāra profesija?

Pareizās atbildes un aizpildītu pieteikuma veidlapu pieteikuma_anketa_8_.doc?d=files/news/17567/pieteikuma_anketa_8_.doc sūtiet uz e-pastu karjerasnedela@viaa.gov.lv

Tiesības piedalīties erudīcijas spēlē iegūs pirmās komandas, kas pareizi atbildējušas uz iepriekšminētajiem jautājumiem.

Erudīcijas konkursa nolikums: speles_nolikums_1_.doc?d=files/news/17567/speles_nolikums_1_.doc