Karjeras nedēļa Cēsīs ir sākusies!

08.10.2013

Cēsu novadā Karjeras nedēļas atklāšanā piedalījās vairāk kā 60  novada skolu skolotāju un 8-12.klašu skolēnu.

Jāņa Gabrāna vadītājā paneļdiskusijā „ Met kā gribi, krīt uz kājām” piedalījās Sociālā dienesta Ģimeņu nodaļas vadītāja Ivita Puķīte, tūrisma firmas „ Balt-go” īpašniece Līga Pommere, uzņēmēji Gints Šķenders un Artis Rasmanis, kuri stāstīja par savas bērnības sapņu profesiju, par to, kur un ko viņi mācījušies, par to, kā tas ir, būt darba devējam, ko darba devējs sagaida no darba ņēmēja.

Koučs Ligita Embrekte un psiholoģe Inga Jurševska informēja skolēnus, kur gūt atbalstu karjeras izvēlē. Uzņēmējs Arkādijs Suškins stāstīja klātesošajiem par darba tirgus nepieciešamībām Cēsīs. Visi klātesošie  piedalījās momentpārbaudē, kurā bija jāatbild uz jautājumiem gan par dažādām profesijām, gan par Cēsu uzņēmumiem. Lielu interesi izraisīja jautājumi par Cēsu uzņēmējiem. Liels bija pārsteigums, par to, ka pašlaik pārtikas un tirdzniecības nozarē strādājošais Uldis Kvants RTU ir mācījies matālapstrādes tehnoloģijas, ka NBS Instruktoru skolas kapteinim Guntaram Norbutam ir arī pirmsskolas skolotāja izglītība. Bija jāzina, kuras profesijas amata simbols ir āmurs, kā sauc aparātu asinsspiediena mērīšanai, kuras profesijas pāŗstāvjiem pirmajiem bija savas dziesmas, kas pēc pamatprofesijas bija rakstnieki Miervaldis Birze, Arčibalds Kronis, kāda profesija ir basketbolistam Maiklam Džordanam u.t.t. Viszinošākais izrādījās Cēsu pilsētas pamatskolas direktors Māris Šķēle.

Kamēr zālē notika atklāšanas pasākums, vairāk kā 80 sesto un septīto klašu skolēnu piedalījās Cēsu Bērnu un jauniešu centra un Cēsu Mākslas skolas pedagogu  vadītājās nodarbībās „No hobija līdz profesijai”, kur bērni vēroja un paši arī darināja dažādas lietas, uzzināja, kā pedagogi kļuvuši par pulciņu vadītājiem un amata meistariem. Atklāšanas pasākuma dalībniekiem bija iespēja redzēt auduma apdrukas nodarbības rezultātus.

Vairāk par Karjeras nedēļas pasākumiem Cēsīs lasi www.cesis.lv.