Karjeras nedēļā visā Latvijā piedalījušies 140 tūkstoši bērnu un jauniešu

24.10.2016

Divdesmit piecās Latvijas pilsētās un novados noslēgusies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) iniciatīva - Karjeras nedēļa, kuras tēma šogad bija “ES BŪŠU darba tirgū”. Visā Latvijā notika vairāk nekā 4500 pasākumu, kurus kopumā apmeklēja vairāk nekā 140 tūkstoši bērnu un jauniešu, ļaujot iepazīt mūsdienu darba tirgu, tā noteikumus, profesijas un pieprasījumu. 

Karjeras nedēļā bija pieejams daudzveidīgs pasākumu klāsts gan skolās, gan ārpus tām. 3860 jeb 85% pasākumu notika 529 pirmsskolas izglītības iestādēs un vispārizglītojošās skolās, turpinot Karjeras nedēļas tradīciju, ka mūsdienīga karjeras izglītība jauniešiem pieejama tieši izglītības iestādēs. Arī ārpus skolām jaunieši varēja izvēlēties apmeklēt kādu no 697 pasākumiem 25 dažādās pašvaldībās.

Rīgā Karjeras nedēļa notika divas nedēļas, un tajā norisinājās visvairāk pasākumu – 2317 dažādi notikumi, kuros iesaistījās vairāk nekā 52 tūkstoši dalībnieku.

Kā katru gadu, arī šogad Karjeras nedēļā aktīvi piedalījās vietējie darba devēji - 1069 privāto, valsts, nevalstisko un pašvaldību iestāžu un organizāciju pārstāvji visos reģionos, kas piedāvāja ekskursijas, darbnīcas, meistarklases, paraugdemonstrējumus vai darba vērošanu savās darbavietās.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kuras laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un saņemt karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties arī aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos.

Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notika 25 Latvijas pilsētās un novados - Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos, Tukumā, kā arī pirmo reizi - Līvānos, Bauskā, Limbažos, Smiltenē un Olainē.

Visā Latvijā Karjeras nedēļu kopš 2012. gada organizē VIAA sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

Atskats uz Karjeras nedēļu fotogalerijās pieejams sociālajos tīklos - Facebook: facebook.com/KarjerasNedela un Draugiem.lv: draugiem.lv/viaa.