Pasaules pieredze Bergenas universitātē

Studijas Norvēģijā man deva iespēju iepazīt ļoti interesantu un unikālu valsti, kurā izdarīju jaunus atklājumus un kur vienmēr priecāšos atgriezties.

Studijas Norvēģijā ir nopietns darbs un laika ieguldījums, ko katrs pasniedzējs sagaida no studentiem. Atšķirībā no Latvijas, kur liela daļa studējošo jauniešu vienkārši skrien pēc jebkāda diploma, šeit studenti studē tāpēc, ka to vēlas un viņiem interesē izvēlētā studiju joma. Tāda lieta kā krāpšanās vai špikošana eksāmenos šeit nav aktuāla. Norvēģijas augstskolās studiju kursi ir mazi un pasniedzēji var pievērsties studentiem arī individuāli. Studijas ļoti lielā mērā notiek patstāvīgi, lasot lielu literatūras daudzumu un darbojoties uz vietas fakultātē vai bibliotēkās. 

Dzīves dārdzība Norvēģijā latviešu studentam sākumā var būt pamatīgs šoks, bet ar laiku pie tā pierod. Tā ir iespēja iemācities atrast visdažādākās atlaides un īpašos piedāvājumus, taupīt un dzīvot patstāvīgi. 

Ikdienā komunicēt un sadzīvot ar pilnīgi atšķirīgu kultūru pārstāvjiem ir izaicinājums, kas nemaz nav tik vienkārši, kā sākumā izklausās. Dzīvojot citā valstī cilvēks mobilizējas un mainās. Domāju, ka ir lieliski gūt pēc iespējas vairāk iespaidu un pieredzi kopā ar citiem studentiem no visas pasaules. Savu apmaiņas periodu es atcerēšos tieši satikto cilvēku un no viņiem iegūto pasaules iespaidu dēļ. Šeit es esmu satikusi daudzus lieliskus un interesantus cilvēkus, ko es ļoti novērtēju. 

Esmu ļoti priecīga par man doto iespēju studēt Bergenas universitātē. Tas man deva iespēju iegūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī deva motivāciju saistīt akadēmiskās intereses ar Skandināvijas reģiona turpmāku pētīšanu.