Unikāla iespēja iegūt ne tikai zināšanas, bet arī pieredzi

Studijas apmaiņas programmā – unikāla iespēja iegūt ne tikai papildus zināšanas, bet arī pieredzi, kas pilnveido un sniedz drosmi rīkoties un nebaidīties.

Mācības ārzemēs apmaiņas programmā – unikāla iespēja iegūt ne tikai papildus zināšanas, bet arī pieredzi, kas pilnveido un sniedz drosmi rīkoties un nebaidīties.

Par savām mājām šajā gandrīz sešus mēnešus ilgajā piedzīvojumā izvēlējos Norvēģiju – Oslo, kur mācību semestris tika pavadīts lieliski un neaizmirstami. Iepriekš daudz biju dzirdējis par apmaiņas studijām ārzemēs, bet nekad nebiju domājis, ka tas varētu būt tik vienreizēji. Sākumā izjustās šaubas un satraukums, atrodoties jaunā, nezināmā un internacionālā vidē, pēc laika vienkārši izgaisa. Oslo pārsteidza ar piedāvātajām iespējām.

Liela daļa laika pagāja lekcijās un kopmītnēs pie datora, rakstot referātus un mājas darbus. Studiju process nedaudz atšķīrās no pieredzētā Latvijas Universitātē, sākot jau ar to, ka praktiskos darbus manis izvēlētajos ķīmijas kursos bija nepieciešams izstrādāt mēneša laikā sev labpatīkamā kārtībā. Lekcijās liekāka nozīme bija studenta – pasniedzēja dialogiem. Jāatzīmē arī, ka laboratorijās izmantotās darba metodes un mērījumu, analīžu iekārtas bija modernas un augstākajiem standartiem atbilstošas. Esmu ļoti gandarīts, ka man bijusi iespēja strādāt ar šiem instrumentiem - tas bija viens no manis izvirzītajiem mērķiem pirms šīs apmaiņas programmas.

Bez ķīmijas zināšanu papildināšanas nolēmu iemācīties arī norvēģu valodu, kas, man par pārsteigumu, nemaz nebija sarežģīta un grūti apgūstama. Turklāt paši norvēģi šajā ziņā bija ļoti pretimnākoši un izpalīdzīgi. Valodas prasmes tika uzlabotas ne tikai lekcijās, bet arī sadzīvē.

Taču savs laiks mācībām, savs atpūtai. Ceļošana Norvēģijā noteikti ir viena no prioritātēm. Apskatot tuvākas un tālākas vietas, gandrīz katra nedēļas nogale tika pavadīta kopā ar jauniegūtajiem draugiem. Pat fotogrāfijās iemūžinātās sniegotās kalnu virsotnes, zaļi saulainās ielejas un fjordi nespēj izteikt vārdos sajūtas.

Esmu priecīgs un gandarīts par paveikto, sasniegto un piedzīvoto. Ne mirkli nešauboties, varu ieteikt izmantot šādu iespēju!