Apmaiņas studijas Lillehammeres augstskolā

Lillehammeres Augstskolā apguvu norvēģu valodas pamatus un šīs zināšanas ļoti palīdzēja iejusties starp norvēģu studentiem lekcijās, grupu nodarbībās. Salīdzinot savu skolu ar Lillehammeres Universitāti, lielas atšķirības nevarēju just.

Ikvienam skolniekam un studentam ir iespēja pieteikties apmaiņas mācībām ārzemēs vai citā skolā savas valsts robežās. Pagājušā gada janvārī es un vēl divi domubiedri nolēmām pieteikties apmaiņas studijām ārpus Latvijas. No sākuma gan pieteicāmies ERASMUS stipendijai pusgadu ilgām mācībām Norvēģijā - Lillehammeres pilsētā. Vēlāk atradām iespēju pieteikties Stipendiju grantu shēmas stipendijai un to arī nolēmām izmantot, kā arī pieņēmām lēmumu mācīties pilnu akadēmisko gadu. Šāds lēmums tika pieņemts pēc konsultācijām ar citiem studentiem, kas bijuši studēt ārzemēs uz semestri vai visu gadu.

Lillehammeres Augstskolā apguvām norvēģu valodas pamatus, kas mums ļoti palīdzēja iejusties starp norvēģu studentiem lekcijās, grupu nodarbībās. Ārpus mācību laika devāmies kopā pārgājienos Lillehameres apkārtnē.

Kad ierados Norvēģijā, mani pārsteidza Lillehammeres izvietojums - tieši starp diviem kalniem upes kreisajā krastā. Norvēģu studentiem gan tie neskaitās kalni, bet gan tikai pauguri. Īstajiem kalniem vēl vasaras laikā virsotnēs ir redzami ledāji.

Pie studentu mītnes mūs sagaidīja Ina - viena no skolas studentēm, kura ir atbildīga par starptautiskajiem studentiem. Pirmā nedēļa mums pagāja, iepazīstoties ar skolas telpām un apkārtējo vidi. Pateicoties „Budie’s” (atbildīgās personas par apmaiņas studentiem), bija ļoti viegli iejusties starp pārējiem studentiem, atrast jaunus draugus.

Salīdzinot savu skolu ar Lillehammeres Universitāti, lielas atšķirības nevarēju just. Mācību stils ir gandrīz identisks kā ViA (Vidzemes augstskolā), pasniedzēji ļoti viegli pieejami ārpus konsultāciju laika, kā arī sniedz labus padomus, piemēram, kādu literatūru būtu ieteicams izmantot. Lekcijās nav vairāk par 50 studentiem un tas atvieglo informācijas uztveršanu, ir vieglāk izveidot diskusiju starp pasniedzēju un studentiem.

Pateicoties iegūtajai stipendijai, varēju apmaksāt dzīvošanas izdevumus, neprasot saviem vecākiem ne santīma. Kopumā varu teikt lielu paldies par stipendiju mācībām un dzīvošanai.