Apmaiņas programmā Norvēģijā

18.08.2011

Kvalitatīvas studijas, augstas prasības, vienlīdzība un novērtējums – tas viss un vēl vairāk mani sagaidīja Agderas Universitātē, Norvēģijā.

Studijas programmas ietvaros devos apmaiņā uz Agderas Universitāti, Norvēģijā, Kristiansandā. Norvēģija ir ļoti skaista valsts, īpaši tās daba – pelēkās klintis, zilganzaļais fjordu ūdens, tumšzaļie koki, simtiem ūdenskritumu ar vistīrāko ūdeni un zivīm, zemie mākoņi. 

Ierodoties Norvēģijā, mani pārņēma neliels šoks. Studentiem, dodoties uz Norvēģiju pirmo reizi, ir jāņem vērā atšķirīgais cenu līmenis, kas ir krietni augstāks nekā pie mums Latvijā. Veikalos preču apraksti manāmi tikai norvēģu valodā, no angļu valodas ne miņas, turklāt pie kasēm maksājuma kopējā summa tiek noapaļota uz augšu.

Runājot par studiju kvalitāti Norvēģijā, varu izteikties tikai pozitīvi. Visi pasniedzēji ir ļoti atsaucīgi un pret studentiem izturas kā pret sev līdzvērtīgiem. Studiju laikā studenti pilda daudz patstāvīgo un grupu darbu. Par šiem darbiem atzīmi neliek, taču rezultāti tiek sagaidīti pietiekoši augstā līmenī, jo tas nosaka, vai students tiek pielaists pie eksāmena. Reizēm lekcijas var notikt tikai pāris reizes nedēļā, bet vienalga visa nedēļa noritēs saspringtā mācību procesā, jo ļoti daudz ir patstāvīgi jālasa un jāpilda. Īpaša uzmanība tiek pievērsta akadēmiskai godībai, līdz ar to, darbus, tajā skaitā arī eksāmenus, skenē ar speciālu ierīci, lai noteiktu, vai nav noticis plaģiātisms.

Tā kā studijas ir pietiekoši grūtas, augstu tiek vērtēta arī atpūta. Gandrīz katru dienu apmaiņas studentiem tiek organizētas dažādas aktivitātes un pasākumi. Pilnībā viss tiek nodrošināts, lai studiju periods būtu vērtīgs un paliktu atmiņā pozitīvi. Manā studiju periodā tika rīkotas dažādas tematiskas ballītes, sporta pasākumi, filmu vakari, pavāru kursi, kultūru dienas. Šo pasākumu ietvaros bieži bija arī dažādi konkursi, kuros varēja iegūt patiešām vērtīgas balvas. 

Atskatoties uz savu studiju apmaiņas periodu, viennozīmīgi varu apgalvot, ka nenožēloju to, ka izmantoju šo lielisko iespēju studēt Norvēģijā. Tā man deva iespēju apgūt daudz jaunu zināšanu, iepazīt dažādu valstu cilvēkus, uzlabot angļu valodas zināšanas, kļūt patstāvīgākai. Turklāt tas ir labs ieraksts manā CV.