Vēl līdz 27. novembrim aicinām jauniešus piedalīties forumā “Ko nozīmē būt zinātniekam?”

21.11.2017

Lai iedvesmotu jauniešus studijām un, iespējams, zinātnieka karjerai, Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Jauno zinātnieku apvienību 2017. gada 6. decembrī organizēs diskusiju forumu “Ko nozīmē būt zinātniekam?” potenciālajiem zinātniekiem –  vidusskolēniem un studentiem.

Lasīt vairāk »

Turpinās līgumu slēgšana par PostDoc Latvia pieteikumu īstenošanu

19.10.2017

Valsts Izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aktīvi turpina līgumu slēgšanu par Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta projekta (PostDoc Latvia) pirmajā atlases kārtā apstiprināto pieteikumu īstenošanu. Pašlaik parakstīti 38 līgumi, uzsākta projektu īstenošana.

Lasīt vairāk »

Jaunajiem zinātniekiem vienkāršota pieteikšanās pēcdoktorantūras pētniecībai

19.09.2017

Zinātniskajiem institūtiem un komersantiem turpmāk būs vienkāršāk iesaistīt darbā jaunos zinātniekus, lai īstenotu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētus pēcdoktorantūras pētījumus – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par atbalstu pēcdoktorantūras pētniecībai.

Lasīt vairāk »

Postdoc programmas 2. atlases kārtu plānots izsludināt oktobrī

18.09.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pašreiz izstrādā informatīvā ziņojuma projektu par ES fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1.1. pasākuma “Praktiskas ievirzes pētījumi” un 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” (PostDoc) pirmās atlases kārtas rezultātu analīzi, priekšlikumiem un uzlabojumiem. Informatīvo ziņojumu šomēnes plānots izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē. Savukārt atzinumu par 1.1.1.2. pasākuma otrās pētniecības pieteikumu atlases kārtas izsludināšanu IZM sniegs pēc ziņojuma projekta izsludināšanas VSS. Līdz ar to VIAA PostDoc programmas 2. atlases kārtu varētu izsludināt oktobrī.

Atbalsts jauno zinātnieku izaugsmei

09.08.2017

Laikā no 4. līdz 6. augustam Lēdurgā jau astoto reizi norisinājās jauno zinātnieku nometne Brainstorming for business and research, kurā  zinātnieki un uzņēmēji diskutēja par inovatīviem risinājumiem zinātnisko sasniegumu un uzņēmējdarbības veicināšanai. 

Lasīt vairāk »

Jaunos zinātniekus informēs par PostDoc Latvia iespējām

28.07.2017

Lēdurgā norisināsies jauno zinātnieku nometne, kurā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāvji informēs jaunos zinātniekus par Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta programmas (PostDoc Latvia) iespējām.

Lasīt vairāk »

Izvērtēti PostDoc Latvia 1. atlases kārtas rezultāti

13.06.2017

7. jūnijā Latvijas Jauno zinātnieku apvienības organizētā diskusijā par Pēcdoktorantūras atbalsta projektu (PostDoc Latvia), kurā piedalījās pārstāvji no Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kā arī zinātnisko institūciju pārstāvji un pēcdoktoranti, tika izvērtēta PostDoc Latvia 1. atlases kārtas norise un rezultāti.

Lasīt vairāk »

Turpinās precizēto pēcdoktorantūras pētniecības pieteikumu vērtēšana

31.05.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka turpinās precizēto pētniecības pieteikumu izvērtēšana, kas tika apstiprināti ar nosacījumu. Plānots, ka precizēto pētniecības pieteikumu vērtēšanas rezultāti lēmumu veidā tiks nosūtīti pētniecības pieteikumu iesniedzējiem līdz 5. jūlijam.

Lasīt vairāk »