Pēcdoktorantūras pētnieki piedalās jaunrades festivālā Inovuss

22.08.2019

30. augustā Lucavsalā Latvijas investīciju attīstības aģentūras organizētajā jaunrades festivālā Inovuss Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko divas zinātnei veltītas sesijas.

Lasīt vairāk »

Trešajā kārtā iesniegti 203 pēcdoktorantūras pieteikumi

29.07.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludinātajā pēcdoktorantūras pētniecības 3. atlases kārtā kopā ir saņemti 203 pieteikumi, no kuriem 50 ir fundamentālie un 153 rūpnieciskie pētījumi. Iesniegtajos pieteikumos kā pētnieki ir piesaistīti 37 ārvalstu pēcdoktoranti, to vidū arī Latvijas izcelsmes zinātnieki, kuri ir strādājuši pētniecības institūcijās un/vai ieguvuši doktora grādu ārvalstīs. No 203 pētniekiem 49 doktora grādu ir ieguvuši ārvalstīs.

Lasīt vairāk »

Atviegloti nosacījumi pētniecības pieteikumiem pēcdoktorantūras 3.kārtā

19.06.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta 3. atlases kārtas nolikumā ir pieņemti grozījumi, atvieglojot nosacījumus ar saimniecisko darbību saistītiem pieteikumiem.

Lasīt vairāk »

Semināros informēs par pēcdoktorantūras 3. atlases kārtas pieteikumu sagatavošanu

14.05.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina piedalīties informatīvajos semināros par pieteikumu sagatavošanu pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta programmas 3. kārtā.

Lasīt vairāk »

Izsludināta trešā atlases kārta pēcdoktorantūras pētniecības atbalstam

30.04.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina atklātu 3. kārtu pieteikumu atlasei pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta saņemšanai. Latvijā reģistrētas zinātniskās institūcijas un komersanti, kas nodarbina jaunos zinātniekus, pētniecības pieteikumus var iesniegt līdz 2019. gada 15. jūlijam.

Lasīt vairāk »

Notiks semināri pēcdoktorantiem par aktualitātēm pētniecības pieteikumu īstenošanā

10.04.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aprīlī rīko trīs seminārus pēcdoktorantūras pētniecības projektu īstenotājiem, lai informētu par aktualitātēm pētniecības pieteikumu īstenošanā.

Lasīt vairāk »

Tuvojas Postdoc programmas 3. atlases kārtas izsludināšana

04.04.2019

Otrdien, 2. aprīlī, valdība pieņēma grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos par pēcdoktorantūras pētniecības atbalstu, kā arī izskatīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par pēcdoktorantūras pētniecības programmas vidusposma izvērtējumu. Pēc grozījumu izsludināšanas Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izstrādās un ar IZM saskaņos 3. atlases kārtas nolikumu un pieteikumu dokumentāciju. Plānots, ka atlases kārta būs izsludināta aprīļa beigās un pieteikumus varēs iesniegt līdz jūlija vidum.

Lasīt vairāk »

Aicinām iepazīt PostDoc Latvia pētniekus raidījumā “Izziņas impluss”

28.03.2019

28. martā televīzijas kanāls LTV1 atsāk jaunās sezonas raidījumu ciklu “Izziņas impulss”, kurā iepazīstinās ar Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta programmas pētniekiem un to atklājumiem. Desmit nedēļu garumā raidījuma veidotāji viesosies vairākos Latvijas zinātniskajos institūtos, lai atspoguļotu jauno zinātnieku pēcdoktorantūras pētījumus, to rezultātus un pienesumu tautsaimniecības attīstībai, kā arī iepazīstinātu ar jaunajiem pētniekiem.

Lasīt vairāk »