Jaunos zinātniekus informēs par PostDoc Latvia iespējām

28.07.2017

Lēdurgā norisināsies jauno zinātnieku nometne, kurā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāvji informēs jaunos zinātniekus par Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta programmas (PostDoc Latvia) iespējām.

5. augustā jaunajiem zinātniekiem būs iespēja uzzināt, kā kvalitatīvi izstrādāt projektu pieteikumus iesniegšanai PostDoc Latvia un Marijas Skoldovskas Kirī programmās. Radošo darbnīcu ietvaros jaunie zinātnieki veidos saiknes starp pētniecības tēmām, kas noderēs pieteikumu izstrādei Eiropas Savienības fondu projektiem, kā arī varēs praktiski izveidot sākotnējo versiju savam pēcdoktorantūras pieteikumam PostDoc Latvia ietvaros.

Nometni jau astoto gadu organizē Latvijas Jauno zinātnieku apvienība (LJZA) sadarbībā ar Krimuldas novada domi. Nometnes vadmotīvs ir zinātnieku un uzņēmēju sadarbība: “Brainstorming for business and research”, lai sekmētu jauno zinātnieku un uzņēmēju kontaktu veidošanu, ideju apmaiņu un sadarbību jaunu, inovatīvu produktu/pakalpojumu izstrādē un pilnveidē. 

Šī gada nometne būs starptautiska – piedalīsies arī jaunie zinātnieki no ārvalstīm. Šāds jaunums nometnes formātā radīs iespēju paraudzīties uz Latvijas uzņēmumu problēmsituācijām ne tikai no vietējo, bet arī no ārvalstu jauno zinātnieku perspektīvas, kā arī dos iespēju ārvalstu jaunajiem zinātniekiem uzzināt par iespējām nodarboties ar pētniecību Latvijā, nesot pienesumu mūsu tautsaimniecībai. Tā kā pasākumā piedalīsies arī ārvalstu jaunie zinātnieki, komunikācija paredzēta angļu valodā.

Nometnes saturs arī no uzņēmēju puses iecerēts bagātīgs, sākot no SIA "Primekss" produkcijas – inovatīvas betonēšanas apspēles un "3 wind knots" īstu upcycled avīžu somām līdz pat valstiski nozīmīgām tēmām, piemēram, Vidzemes Augstskola piedāvās risināt filozofisko jautājumu, kā veidot augstskolas stratēģiju pēc Eiropas Savienības fondu perioda.

Nometnē aicināti piedalīties dažādu zinātņu un nozaru studenti, jaunie zinātnieki un zinātnes draugi. Dalības maksa - 15 eiro.

Vēl līdz 2. augustam iespējams reģistrēties dalībai nometnē: šeit.

Programma (angļu val.): šeit.

Informācijas precizēšanai iespējams zvanīt  LJZA valdes priekšsēdētājai Ievai Krūmiņai – tālr. +371 29175735.