Turpinās līgumu slēgšana par PostDoc Latvia pieteikumu īstenošanu

19.10.2017

Valsts Izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aktīvi turpina līgumu slēgšanu par Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta projekta (PostDoc Latvia) pirmajā atlases kārtā apstiprināto pieteikumu īstenošanu. Pašlaik parakstīti 38 līgumi, uzsākta projektu īstenošana.

“Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta projekts ir liels ieguvums jauno zinātnieku karjeras izaugsmē un pētniecībā kopumā. Tas paredz attīstīt jauno zinātnieku prasmes un palielināt zinātnisko kapacitāti, nodrošinot jauno zinātnieku karjeras uzsākšanas iespējas zinātniskajās institūcijās un pie komersantiem, kā arī pētniecības kompetenču pilnveidošanu, cilvēkresursu atjaunotni un kvalificētu speciālistu skaita pieaugumu,” pēc līgumu parakstīšanas sacīja Elita Zondaka.

Šogad plānots noslēgt lielāko daļu līgumu un uzsākt pētniecības pieteikumu īstenošanu. Aicinām pētniecības pieteikumu īstenotājus, kuru iesniegtie pētniecības pieteikumi ir apstiprināti, iesniegt dokumentāciju līgumu slēgšanai par pētniecības pieteikumu īstenošanu.

Projekta īstenošanas laikā zinātniskajās institūcijās un pie komersantiem paredzēts izveidot vismaz 394 jaunas pētnieku amata vietas pilna darba laika ekvivalenta izteiksmē*, izstrādāt 1280 zinātniskos rakstus un 416 komercializējamus jaunus produktus un tehnoloģijas. Plānots, ka projekta īstenošana sekmēs privātā sektora investīciju piesaisti pētniecībai 3,2 milj. eiro apmērā un privātā sektora un zinātnisko institūciju ciešāku sadarbību, paredzot, ka vismaz 100 komersanti sadarbosies ar zinātniskajām institūcijām.

Kopējais attiecināmais projekta finansējums ir vairāk nekā 64 milj. eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 54,4 milj. eiro, valsts budžeta līdzfinansējums – 6,4 milj. eiro un privātais līdzfinansējums 3,2 milj. eiro. To plānots īstenot līdz 2023. gada 30. novembrim.

*Ar skaidrojumu par jaunas pētnieka amata vietas definīciju lūdzam iepazīties šeit.