Jauniešus aicina piedalīties forumā “Ko nozīmē būt zinātniekam?”

21.11.2017

Lai iedvesmotu jauniešus studijām un, iespējams, zinātnieka karjerai, Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Jauno zinātnieku apvienību 2017. gada 6. decembrī organizēs diskusiju forumu “Ko nozīmē būt zinātniekam?” potenciālajiem zinātniekiem –  vidusskolēniem un studentiem.

Pasākumu apmeklēt aicināti vidusskolēni un interesenti no visas Latvijas. Atklājot zinātnieka karjeras ikdienu un izaicinājumus, par savu darbu un sasniegumiem foruma 1. daļā  jauniešiem stāstīs Latvijas izcilākie zinātnieki un jaunie pētnieki:  

  • Vjačeslavs Kaščejevs, Latvijas Universitāte;
  • Ivars Kalviņš, Latvijas Organiskās sintēzes institūts;
  • Maija Dambrova, Latvijas Organiskās sintēzes institūts;
  • Kaspars Kalniņš, Rīgas Tehniskā universitāte;
  • Andris Šutka, Rīgas Tehniskā universitāte;
  • Inese Čakstiņa, Rīgas Stradiņa universitāte.

Foruma 2. daļā paredzēts darbs tematiskajās grupās, kurās jaunie pētnieki stāstīs jauniešiem par saviem pētījumiem un sasniegumiem, kā arī veiks demonstrējumus. Darba grupās jaunieši varēs iesaistīties diskusijās par informācijas tehnoloģiju, digitālās folkloras un netradicionālās mitoloģijas, nākotnes medicīnas (vēža izpētes un ārstēšanas), netradicionālās pārtikas un inovatīvu materiālu iespējām zinātnisko pētījumu un inovāciju jomā.

Foruma noslēgumā jauniešiem būs iespēja doties ekskursijā uz kādu no zinātniskajām institūcijām - Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru, Rīgas Tehniskās universitātes laboratorijām, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un Latvijas Organiskās sintēzes institūtu.

Forums notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās Rīgā, Mūkusalas ielā 3.

Reģistrācija topošo zinātnieku forumam “Ko nozīmē būt zinātniekam?” ir pārtraukta, jo sasniegts maksimālais reģistrēto apmeklētāju skaits.

Detalizēta informācija par foruma norisi interesentiem tiks nosūtīta uz reģistrācijas anketā norādīto e-pasta adresi.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Daci Rozenšteinu - dace.rozensteina@viaa.gov.lv.

Pasākums notiek ES fondu projekta“Atbalsts pēcdoktorantūras pētniecības īstenošanai” ietvaros.