Aicinām iepazīt PostDoc Latvia pētniekus raidījumā “Izziņas impluss”

28.03.2019

28. martā televīzijas kanāls LTV1 atsāk jaunās sezonas raidījumu ciklu “Izziņas impulss”, kurā iepazīstinās ar Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta programmas pētniekiem un to atklājumiem. Desmit nedēļu garumā raidījuma veidotāji viesosies vairākos Latvijas zinātniskajos institūtos, lai atspoguļotu jauno zinātnieku pēcdoktorantūras pētījumus, to rezultātus un pienesumu tautsaimniecības attīstībai, kā arī iepazīstinātu ar jaunajiem pētniekiem.

Pirmajā raidījumā no VIAA Pēcdoktorantūras atbalsta programmas pēcdoktorantiem piedalīsies Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētniece Inta Dimante-Deimantoviča. Savā pētniecības projektā pētniece noskaidroja mikroplastmasas (MP) daļiņu sastopamību un daudzumu saldūdens ekosistēmās, sākot no plastmasas masveida ražošanas pirmsākumiem 20. gadsimta 40. gados līdz mūsdienām, un novērtēt MP iespējamo ietekmi uz saldūdens stūrakmens vēžveidīgo grupas organismu funkcionālo un strukturālo daudzveidību. Pētījuma rezultātā plānots radīt interdisciplināru platformu, kura apvienos sevī dažādas pētniecības darbības. Tādā veidā pirmo reizi tiks veikta MP izpēte ar jaunu paleo-ekotoksikoloģijas metodi datētos saldūdens sedimentu urbumos, salīdzinot MP daudzumu un sastāvu kopš plastmasas industrijas pirmsākumiem līdz mūsdienām, analizējot tās ietekmi uz saldūdens organismiem.

Turpmākajos raidījumos veidotāji iepazīstinās arī ar citiem VIAA Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta programmas pētniekiem un to projektiem:

Jaunās sezonas “Izziņas impulss”  pirmo raidījumu varēs skatīt televīzijas kanālā LTV1 28. martā plkst. 19.30.

Jaunā raidījuma video anotācija pieejama šeit