Latvijas komandas kandidāti gūst starptautisku pieredzi Somijas profesionālo prasmju konkursā Taitaja 2018

07.06.2018

Maija vidū ar labiem rezultātiem un lielu gandarījumu no Tamperes (Somijā) atgriezās Latvijas profesionālo mācību iestāžu audzēkņi, kuriem kā vieskonkursantiem bija iespēja piedalīties  starptautiskajā meistarības konkursā Taitaja 2018, ko organizēja SkillsFinland.

Luīze Mihailova (Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola), savus spēkus pārbaudīja skatlogu noformēšanas prasmju konkursā: “Liels pārbaudījums bija angļu valodas prasmēm, kā arī spējām iekļauties uzdevumu izpildes laika grafikā.” Luīze pozitīvi vērtē gan sava darba rezultātus, gan iegūto komunikācijas pieredzi ar konkursa ekspertiem un citiem dalībniekiem. Arī eksperti Luīzes sniegumu skatlogu noformēšanā novērtēja kā veiksmīgu un augstā līmenī.

Aleksejs Tarasovs (Rīgas Valsts tehnikums) un Edijs Beļavs (Liepājas Valsts tehnikums) novērtē iegūto pieredzi, kā saglabāt vēsu prātu un spēt noorientēties svešā vidē, uzsākot jaunu darbu. Aleksejs norāda: “Pirms ķeries pie uzdevuma izpildes, iesaku kārtīgi iepazīt darba vidi, iekārtas un instrumentus.” Ar rezultātiem jaunie meistari ir gandarīti. Aleksejs piedalījās elektrisko instalāciju prasmju konkursā, bet Edijs – flīzēšanā.

Savukārt Gustavs Rācenājs (Rīgas tehniskā koledža) Taitaja 2018 piedalījās web lapu dizaina un izstrādes prasmju konkursā. Gustavs atklāj uzdevuma detaļas: tā vietā, lai konkursanti iegrimtu ierastajos programmēšanas kodos katrs pie sava datora, vispirms bija jānointervē potenciālais klients, jāsaprot, kādu gala rezultātu viņš vēlas redzēt un pēc uzdevuma izpildes jāprot pamatot savs veikums. “Man bija ļoti lietderīgi iejusties gala patērētāja lomā, lai uz savu rezultātu paskatītos no malas.” Konkurss liek apzināties, kā ar esošajām zināšanām un prasmēm izskatāmies starptautiskajā arēnā, ko arī uzsver viens no Latvijas komandas ekspertiem Andris Krūmiņš. Svarīgi piebilst, ka Gustava darbs konkursā ieguva otru augstāko punktu skaitu (85,6 no 100).

Latvijas komandas kandidātu sniegumu vērtēja pēc vienotiem starptautiskajiem konkursa standartiem, taču to neiekļāva Taitaja 2018 nacionālā konkursa rezultātu kopvērtējumā. Dalības mērķis bija pilnveidot konkursantu profesionālās, psiholoģiskās noturības un komunikācijas prasmes.

Šobrīd norisinās 28 Latvijas komandas kadidātu gatavošana, lai jūlijā noskaidrotu, kuri jaunieši pārstāvēs Latviju Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2018, kas septembrī notiks Budapeštā. 

Latvijas komandas dalība konkursā notika projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.