Latvijas komandas dalībnieki apņēmības pilni izdarīt labāko iespējamo konkursā EuroSkills 2018

25.09.2018

Latvijas komandas dalībnieki ir ieradušies Budapeštā, lai piedalītos vērienīgajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2018. Kopumā komandā noskaņojums ir mierīgs. Lidojumu starplaikos jaunieši dalās iespaidos par gaidāmo konkursu.

Ēdienu gatavošanas prasmju konkursa dalībnieks Nils Ģēvele atzīst: “Lielākais izaicinājums būs iekļauties uzdevumu izpildei paredzētajā laikā, nodrošinot augstāko ēdiena kvalitāti. Sagatavošanās procesā, kas ilga 8 mēnešus, pietrūka laika eksperimentiem ar ēdienu niansēm, jo tikai tā pavārmākslā ir iespējams izkopt savu īpašo metodi. Zinu, ka konkursā kā vienu no pamatēdieniem būs jāgatavo zivi. Tās nosaukumu un citas detaļas uzzināšu īsi pirms darba sākuma, taču jau tagad zinu, ka zivs būs jāpasniedz ar polentu un mini dārzeņiem. Savukārt kāds pavisam nezināms dārzenis būs jāpagatavo 3 dažādos veidos.”

Katrīna Elizabete Sīle pret pārējiem komandas biedriem jūtas nedaudz priviliģētāk, jo starptautiskā prasmju konkursā piedalīsies otro reizi - pērn jauniete piedalījās pasaules mēroga konkursā WorldSkills 2017, kurš notika Abū Dabī. Jāpiemin, ka Katrīna grafikas prasmju konkursā ieguva augstāko apbalvojumu – izcilības medaļu. Jauniete atklāj: “EuroSkills 2018 centīšos pārspēt pati sevi un izdarīt visu iespējami augstākā kvalitātē, lai tad, kad saņemšu vērtēšanas tabulas, man nebūtu, ko nožēlot. Apzinos, ka šī gada konkurss nesīs jaunus izaicinājumus, līdz ar to uz iepriekšējiem lauriem gulēt nedrīkst.”

Igors Būmanis un Ričards Trofimovs informācijas un komunikācijas tehnoloģiju prasmju konkursā piedalīsies kā komanda. Igors norāda: “Darbs komandā ir papildu izaicinājums, jo prasa apzināties ne tikai savas, bet arī kolēģa stiprās un vājās puses, lai pareizi izplānotu uzdevumu izpildi. Es vairāk strādāšu ar tīmekļa serveriem - mājaslapām, bet Ričards - ar dažādu e-pastu vietņu savstarpēju apraidi.”

Latvijas komandas dalību konkursā EuroSkills 2018 finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.