Ar krāšņu ceremoniju atklāj konkursu EuroSkills 2018

26.09.2018

Dažādu valstu karogu, nacionalitāšu, spožu prātu, talantīgu un lepnu konkursantu piepildītā arēnā atklāja starptautisko jauno profesionāļu meistarības konkursu EuroSkills 2018.

Ceremonijā piedalījās augsta mēroga amatpersonas, 28 valstu delegācijas ar konkursantiem, eskpertiem, pedagogiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem, savukārt par atmosfēru rūpējās mūziķi un dejotāji. Pasākuma laikā konkursanti svinīgi solīja sacensties godīgi, cienot savus kolēģus un pārstāvēto valsti, savukārt eksperti apņēmās darbus vērtēt godprātīgi un taisnīgi, nolasot zvērestu uz skatuves.

WorldSkills Europe prezidente, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās uzsvēra katra konkursanta sasniegto nacionālajā līmenī, vēlēja sacensties ar lepnumu un turpināt mīlēt savu profesiju.

Konkursā piedalās 525 konkursanti no 28 valstīm 35 prasmju konkursos. Lielākā konkurence šogad ir pavāru un frizieru profesijās – attiecīgi 24 un 22 dalībnieki. Savukārt komandās no Krievijas, Austrijas, Zviedrijas, Ungārijas un Nīderlandes ir lielākais dalībnieku skaits. EuroSkills 2018 pulcē ap 70 000 apmeklētāju, 350 mediju pārstāvju un 700 brīvprātīgo.

Latvijas komandas dalību konkursā EuroSkills 2018 finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Konkursa atklāšanas ceremonijas foto galerija pieejama VIAA Flickr kontā.