Latvijas komandas konkursanti iepazīst darba vidi

26.09.2018

Vakar starptautisko izstrāžu centru Hungexpo piepildīja Euroskills dalībnieku nacionālās komandas, kuras devās uz konkursa norises vietu, lai pirmo reizi iepazītu savu darba vietu un izmēģinātu iekārtas un tehniku. Daļa jauniešu uzzināja konkursa darba uzdevumus vai paredzētās izmaiņas savos darba uzdevumos.

Konkursantu sajūtas krasi atšķiras no vakardienas – šodien jauniešiem parādījies satraukums par gaidāmo konkursu. Daļa konkursantu atzīst, ka nevar sagaidīt brīdi, kad varēs ķerties klāt darba uzdevumu izpildei.

Skatlogu noformētājai Luīzei Mihailovai šī diena pagāja mierīgi, soli pa solim izmēģinot visu iespējamo. Iespaidos dalās Luīze: “Kad iegāju hallē, tā vēl bija tukša  un tādēļ satraukuma vēl nebija. Iepazinos ar pārējo valstu konkursantiem, un patīkams pārsteigums bija jau konkursā “Taitaja 2018” iepazītā konkursante no Somijas. Šodien īpaši vērtīgs bija ekspertes atbalsts, ar kuru kopā varējām izrunāt pieejamos materiālus un instrumentus. Ļoti vērtīgi bija visu piedāvāto materiālu izmēģināšana – noskaidrojām konkursa organizatoru piedāvātās krāsas, toņus. Ar tiem arī eksperimentēju un izmēģināju krāsošanu, lai saprastu, kādus toņus var iegūt no dotajām krāsām. Par piedāvātajiem krāsu toņiem man ir prieks, jo cerēju tieši tādus toņus sagaidīt. Izmēģinājām arī tehniskos instrumentus – urbjus, finierzāģi. Ar šādiem instrumentiem ikdienā nestrādāju, tādēļ bija nozares pārstāvis, kurš ar tiem iemācīja darboties. Kopumā instrumenti šajā konkursā ir kvalitatīvi,  un strādāt ar tiem ir ļoti viegli. Kopumā šīs dienas sajūta ir laba, esmu gatava strādāt, un ir krietni drošāka sajūta, ka viss iespējamais ir iepazīts un izmēģināts.”

Latvijas komandas dalību konkursā EuroSkills 2018 finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.