Otrajā dienā konkursanti cenšas tikt galā ar sarežģītiem uzdevumiem

27.09.2018

Spraigā konkurencē aizvadīta otrā konkursa diena EuroSkills 2018. Par paveikto darbu un uzdevumiem SkillsLatvia konkursanti un eksperti izsakās pozitīvi, bet ir piesardzīgi, prognozējot rezultātu. Salīdzinājumā ar vakardienu jauniešu uztraukums ir rimies, kā rezultātā konkursantu darbs rit raitāk.

Luīze Mihailova, konkursante skatlogu noformēšanā, dalās ar dienas iespaidiem: “Darba uzdevums bija noformēt un iekārtot skatlogu sauļošanās krēmiem. Produkta ražotājs nosauca tēmu, mērķauditoriju un kopējo noskaņu, ko vēlas redzēt skatlogā – viena diena pludmalē, kurā atpūšas sieviete 35-40 gadus veca. Vakar uzzīmēju darba skices, izzāģēju visas vizuālās detaļas no finiera, šodien tās nokrāsoju un piestiprināju pie skatloga sienām. Izmantoju katru minūti, lai paspētu visu izdarīt. Ar rezultātu esmu apmierināta.”

Ilze Začeste, skatlogu noformēšanas konkursa eksperte, piebilst: “Salīdzinājumā ar citu valstu konkursantu darbiem, Luīze veiksmīgi realizēja radošo ideju atbilstoši darba uzstādījumiem. Šobrīd zinām to, ka rītdienas uzdevums būs vairāk vērsts uz precizitāti, mazāk radošumu, bet prezentējamo produktu ieraudzīsim tikai rīt.”

Grafikas dizaina konkursante Katrīna Elizabete Sīle šodien izstrādāja grāmatas vāka un 8 atvērumu dizainu par vairākiem pasaules mēroga fotogrāfiem un viņu darbiem, iekļaujot attēlus, to aprakstus un infografikas. Vākam jāveido kolāža no vismaz 3 fotogrāfijām. Jauniete piebilst: “Eksperti gala darbus vērtē subjektīvi, līdz ar to grūti prognozēt, kāds būs vērtējums. Zinu, ka no tehniskās puses uzdevumu paveicu labi. Rīt veidošu vizualizāciju mājaslapai un aplikācijai. Kāda satura mājaslapa tā būs, to uzzināšu tikai rīt.”

Savukārt web lapu izstrādes prasmju konkursa eksperts Roberts Flaumanis atklāj: “Vakar konkursanti izstrādāja daļu no interneta veikala - publisko mājaslapas daļu, kurā klients veiksmīgi var iegādāties preci, un veikala neredzamo pusi, kura domāta produkta datu apstrādei. Diemžēl Gustavam pietrūka kādas 10 minūtes, lai pabeigtu darbu, līdz ar to zaudējām punktus. Savukārt šodien Gustavs zīmēja līknes no nulles, pēc tam strādāja ar matemātiskām funkcijām, lai aprēķinātu datus un attēlotu tos uz izveidotās līknes. Uzdevums pēc būtības ir diezgan sarežģīts, Gustavs to paveica atbilstoši prasītajam. Rītdienas uzdevums paredz  viena atvēruma web lapas izstrādi ar 6 sadaļām.”

Flīzētājam Danijam Slugovičam rīt būs pēdējā un smagākā konkursa diena, jo flīzētāju prasmju konkursā jāpaspēj būs daudz. Kopumā darba uzdevums sastāv no 3 daļām: 2 sienu un grīdas flīzēšana. Pirmajās divās konkursa dienās bija jānoflīzē 1 siena, uz kuras attēlota baznīca ar diviem smailiem torņiem un pusapaļu ieejas portālu, kā arī sienas priekšējā daļā bija jāizveido 3D zīmējums. Šodien Danijs paspēja daļēji realizēt arī otru moduli – ir izgrieztas flīzes ar Ungārijas karogu un gada skaitli, kuras rītdien būs jāizvieto uz betonētās grīdas. Danijs atklāj: “Rītdien būs jārealizē 3. darba uzdevuma modulis – jānoflīzē siena ar gana sarežģītu zīmējumu, kurā attēlots Ungārijas piemineklis - tilts pār Donavas upi un tālumā uzlecoša saule. Šis modulis, kā arī grīdas betonēšana un Ungārijas karogs, kā arī gada skaitļa flīzēšanas darbi jāveic tikai 5 h laikā. Esmu bažīgs par iekļaušanos dotajā laikā”.

Viesmīlei Madarai Miņinai otrā konkursa diena bija visgrūtākā, jo ietvēra daudz dažādu moduļu, kas prasīja augstas koncentrēšanās spējas. Par darba uzdevumu stāsta Madara: “Šodien vislaikietilpīgākais bija modulis fine dining, kas ir augstākā  līmeņa viesu apkalpošana pie galda. Dienas pirmajā pusē  bija jāpagatavo zivs uzkoda viesu klātbūtnē. Nākamais uzdevums bija pīles pamatēdiena sagriešana un pasniegšana pēc franču metodes, salvešu locīšana, siera plates pagatavošana, sarkanvīna dekantēšana, kā arī ziedu kompozīcijas izveidošana pēc restorāna standartiem. Kopumā šodien jutos labi, satraukums bija tikai pašā dienas sākumā, bet vēlāk iejutos intensīvajā darba ritmā un satraukums pārgāja. Turpmāk koncentrējos tikai uz rezultātu. Savu šīs dienas padarīto vērtēju labi, protams, vienmēr var labāk, bet centos noturēt ritmu, un, šķiet, viss izdevās. Katrā ziņā šodien esmu apmierināta ar savu veikumu.”

SkillsLatvia komandu konkursā pārstāv 12 jaunieši no 9 profesionālās izglītības iestādēm. Latvijas dalību konkursā EuroSkills 2018 finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

EuroSkills 2018 konkursa otrās dienas fotogalerija pieejama VIAA Flickr kontā.