Noskaidroti labākie jaunie profesionāļi lauksaimniecībā

27.09.2019

25. un 26. septembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) mācību un pētījumu saimniecībā “Vecauce” noskaidroti labākie topošie speciālisti lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursos “Lopkopība” un “Augkopība”.

Sacenšoties komandās pa divi, augstāko novērtējumu un zelta medaļas augkopības prasmju konkursā izcīnīja Jānis Briļs un Reinis Rūdolfs no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības, pārspējot 2. vietas un sudraba medaļu ieguvējus Reini Bērziņu un Kristeru Briedi no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma. 3. vietā ierindojās un bronzas medaļas saņēma Lauris Lipskis un Gatis Grišulis no Malnavas koledžas.

Lopkopības prasmju konkursā augstāko novērtējumu un zelta medaļas ieguva  Amanda Būce un Jolanta Ciganska no Smiltenes tehnikuma, 2. vietā atstājot Raivi Riekstiņu un Lauri Zaķi no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma. 3. vietu un bronzas medaļas ieguva Signe Zumenta un Edžus Edgars Verpakovskis no Kandavas Lauksaimniecības Tehnikuma Saulaines Teritoriālās Strukturvienības.

Amanda Būce, Smiltenes tehnikuma audzēkne, stāsta: “Daudz mācījos no nozaru ekspertu komentāriem, kā arī ieguvu specifisku informāciju par praktisko uzdevumu izpildi un nostiprināju pārliecību, ka darbs komandā ir ļoti svarīgs ne tikai konkursa laikā, bet arī ikdienas darbā saimniecībā.”

Svetlana Jarmoļiča, SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lauku attīstības konsultante, LLU mācību un pētījumu saimniecības “Vecauce” darba aizsardzības un augkopības speciāliste norāda: “Nozaru konkurss jauniešiem ir ļoti laba iespēja skolās gūtās teorētiskās zināšanas reāli izmēģināt ikdienas darbos saimniecībā. Visu komandu profesionālā sagatavotība un sniegums bija līdzvērtīgs, atšķirības varēja vērot attieksmē pret darbu un spējā strādāt komandā.”

Augkopības un lopkopības konkursu darba uzdevumus jaunieši veica pāros, parādot gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas.Piemēram, augkopībā organizatori pārbaudīja konkursantu zināšanas par kultūraugu sugām, augšņu tipiem, kultūraugu audzēšanas tehnoloģijām, kā arī lauksaimniecības tehniku, darba drošību un citām tēmām. Savukārt lopkopības prasmju konkursā jaunie speciālisti demonstrēja zināšanas par liellopu šķirnēm, teļa un govs dzīves cikliem un to labturību dažādos dzīves posmos un citiem jautājumiem, kā arī veica praktiskus uzdevumus fermā.

Konkursus sadarbībā ar mācību un pētījumu saimniecību “Vecauce” organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), lai noskaidrotu labākos topošos nozares jaunos profesionāļus, veicinātu profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Nozaru konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru īsteno VIAA, finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Flickr foto galerija pieejama šeit