Notiek konkursa SkillsLatvia 2019 pusfināli grafikas dizainā un web lapu dizainā un izstrādē

30.01.2019

30. un 31. janvārī Rīgas Valsts tehnikumā notiek nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2019 pusfināli prasmju konkursos “Garfikas dizains” un “Web lapu dizains un izstrāde”.

“Grafikas dizaina” pusfinālā piedalās audzēkņi no 11 profesionālās izglītības iestādēm. Jauniešu darba uzdevums ir izveidot dotās iestādes grafisko identitāti un izvērst to dažādos medijos tā, lai ikvienā atsevišķā darbā būtu vienoti grafiskie principi, elementi un burtveidoli. 7 stundās konkursanti izstrādā iestādes logotipu, vizītkarti, mājaslapu baneri un rokasgrāmatas maketa vāku un atvērumu. Paveikto vērtēs nozares eksperti Irēna Ansava, Ieva Bečere un Ivs Zenne.

Savukārt prasmju konkursā “Web lapu dizains un izstrāde” savu meistarību demonstrēs jaunieši no 9 mācību iestādēm. 7 stundu laikā jaunie meistari izstrādās web aplikāciju sabiedriskā transporta maršruta plānošanai, iekļaujot informāciju par plānotajām pieturvietām, attālumiem starp tām, pieturvietu sarakstu un to nosaukumiem. Darba uzdevumā nepieciešams aprēķināt īsāko un ātrāko maršrutu no punkta A uz punktu B ar vai bez pārsēšanās. Uzdevuma izpildi vērtēs nozares speciālisti Roberts Flaumanis, Valdis Aglonietis un Jānis Jirgensons.

6 jaunieši ar labāko rezultātu katrā prasmju konkursā iegūs iespēju maijā piedalīties nacionālā konkursa SkillsLatvia 2019 finālā, kurā audzēkņi sacentīsies par Latvijas labākā jaunā profesionāļa titulu.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.