Noskaidroti SkillsLatvia 2019 finālisti grafikas dizainā un web lapu dizainā un izstrādē

04.02.2019

Rīgas Valsts tehnikumā šī gada 30. un 31. janvārī notika nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2019” pusfināli nominācijās “Grafikas dizains” un “Web lapu dizains un izstrāde”.

Grafikas dizaina konkursa uzdevums 7 stundu darbam bija gana apjomīgs, bet interesants, kā atzina konkursanti. Intensīvā darbā tapa izglītības iestādes – ģimnāzijas grafiskā identitāte, izmantojot dotos attēlus, zīmējumus un tekstus. Dizaina vizuālo izteiksmību eksperti vērtēja viens no otra neatkarīgi, piemērojot subjektīvā vērtējuma skalu, turpretī darba organizācija, problēmu risināšana un nozares parametru izmantošana, kā arī datorprasmes, izmantojot programmas Adobe Illustrator, Adobe Indesign, definējot krāsas atbilstoši uzdevuma prasībām un sagatavojot nobeiguma failus, tika vērtētas objektīvi – aspektā noteiktās prasības ir izpildītas/nav izpildītas.

Labāko sniegumu uzrādīja un SkillsLatvia 2019 finālā nominācijā “Grafikas dizains” startēs:

Konkursants

Izglītības iestāde

1. Laine Zvirgzdiņa

PIKC Rīgas Valsts tehnikums

2. Jana Artjomenkova

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola

3. Aksels Paičs

PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola

4. Rolands Laguns

Jēkabpils Agrobiznesa koledža

5. Annija Drungila

PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola

6. Līva Dreimane

PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikums

Prasmju konkursā “Web lapu dizains un izstrāde” jaunieši izstrādāja web aplikāciju sabiedriskā transporta maršruta plānošanai, iekļaujot informāciju par plānotajām pieturvietām, attālumiem starp tām, pieturvietu sarakstu un to nosaukumiem.

Nozares eksperti darba uzdevumā vērtēja web aplikācijas tehnisko izpildījumu – gan tā izstrādi,  iekļaujot tādus aspektus kā iespējamība pieslēgties un atslēgties administrācijas panelim, rīcība ar JSON faila datiem datubāzē, maršruta aprēķina iespējamība, POST / GET datu formātu izmantošana u.c., gan SQL un PHP koda aspektus. Tāpat svarīgs kritērijs bija satura pārvaldība, jeb veids, kā tiek attēlots saturs.

Izstrādājot web aplikāciju, svarīgs ir ne tikai tehniskais risinājums, bet arī klienta puses funkcionalitāte, kur tiek vērtēta gan JavaScript konsole, gan HTML & CSS kods, gan arī aplikācijas publiskā puse un aplikācijas funkcionalitāte, kur jaunieši varēja iegūt vislielāko punktu skaitu.

SkillsLatvia 2019 finālisti nominācijā “Web lapu dizains un izstrāde”:

Konkursants

Izglītības iestāde

1. Vladislavs Žizņevskis

Saldus tehnikums

2. Artis Laizāns

Rēzeknes tehnikums

3. Illarions Medvedevs

Profesionālā vidusskola Victoria

4. Daniēls Puziņa

Jēkabpils Agrobiznesa koledža

5. Kevins Krigers

PIKC Daugavpils tehnikums

6. Andris Kostiks

PIKC Rīgas Valsts tehnikums

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Konkursa foto galerija pieejama VIAA Flickr kontā.