Trešdienas vakars. WorldSkills dalībnieki izvērtē pirmās dienas sniegumu

05.10.2011

Konkursants Haralds Kresse

Konkursants Haralds Kresse

Pirmās dienas noslēgumā paveikta daļa darbu, lai rezultātā žūrijas komisijai var atrādīt konkrētu priekšmetu: sauso būvi, ko veido Aleksejs, un naktsskapīti ar izgriezumiem, kas uzticēts Haraldam. Abi dalībnieki saskārušies ar pirmajām grūtībām.

Līdz šim neizmantoti materiāli

Aleksejs stāsta, ka šodien no dotā uzdevuma taisījis pirmo modeli. „Diemžēl dienas laikā neizdevās pabeigt iecerēto. Pirmkārt, trūka viena instrumenta, kas darbu palīdzētu veikt ātrāk. Par laimi, dienas vidū man to sarūpēja! Otrkārt, te jāstrādā ar tādiem materiāliem, kurus Latvijā neesmu izmantojis, tāpēc vajadzēja pielāgoties,” atklāj Aleksejs.
Viņš atzīst, ka dienas sniegums varēja būt labāks, ja salīdzina, ko padarījuši viņa konkurenti, bet kopumā ir apmierināts.

Svarīgākais darba rīks – pats konkursants

Andris Veinbergs, eksperts, kas palīdzējam Aleksejam gatavoties sacensībām, uzskata, ka Aleksejs šodien strādājis ļoti akurāti un precīzi.
„Vienīgais mūsu ienaidnieks ir laiks. Rupju kļūdu Alekseja šīsdienas darbā nav, arī zināšanu pietiek, lai to padarītu. Vienkārši visu vajag veikt ātrāk,” stāsta eksperts. Viņš piebilst, ka otrajā sacensību dienā konkursanti drīkstēs pabeigt iesākto. Kā izrādās, lielākā daļa dalībnieku pirmās dienas uzdevumu nav pabeiguši – no 11 jaunajiem profesionāļiem četri (Dienvidkorejas, Anglijas, Īrijas un Šveices pārstāvji) ir gandrīz pabeiguši.
„Katram dalībniekam ir atšķirīgi darba instrumenti, kas paņemti līdzi. Mums nebija tās pieredzes, ko drīkst, ko nedrīkst ņemt līdzi, tāpēc arī radās situācija, kad kaut kā pietrūka, bet jāatceras, ka pats svarīgākais darba rīks ir konkursants!” uzskata eksperts Andris.

Naktsskapīša detaļas jau izzīmētas

Haralds, kurš konkursā veido naktsskapīti ar izgriezumiem, stāsta, ka šodien galvenais bija sākt visu procesu, izzīmēt visas detaļas un virzīt darbu uz priekšu. „Uzskatu, ka veicu 80% no iecerētā. Viss bija – gan laiks, gan instrumenti-, laikam vienkārši ātruma nebija, bet kopumā paveikto vērtēju pozitīvi,” pauž Haralds.
Arī konkursanta nozares eksperts Haralds Laucis, kas jaunajam mēbeļu galdniekam palīdzējis gatavoties sacensībām un kas tagad ir žūrijas komisijā, ir pārliecināts, ka dienas sniegums vērtējams atzinīgi.