Pēc 1.dienas līderos Dienvidkoreja, Šveice, Īrija un Lielbritānija

05.10.2011

Noslēdzoties pirmās dienas sacensībām, lielākā daļa konkursantu Sausās būves un apmešanas profesijā nebija paveikuši pirmo moduli, tāpēc žūrija, izvērtējot sniegumu, lēma par turpmāko sacensību gaitu un vērtēšanas sistēmu.

Andris Veinbergs, Worldskills 2011 sausās būves un apmešanas eksperts no Latvijas stāsta:

„Žūrija neņēma vērā, ka gandrīz puse dalībnieku nespēja izpildīt prasības un nevienam nekādas atlaides netiek dotas. Līdz ar to žūrija strādā pēc principa – ja ir ko mērīt un vērtēt, tad to vērtē, savukārt ja darbs nav pabeigts un nav novērtējams, tad konkursantam piešķir nulle punktus. Tādējādi žūrija turējās pie iepriekš noteiktā reglamenta.”

Tā kā Aleksejs ir to vidū, kas nepaspēja veikt visus pirmajā dienā paredzētos darbus, viņš par pirmo dienu nav saņēmis nevienu punktu.

A.Veinbergs norāda: „Labā ziņa ir tā, ka visiem konkursantiem ir ļauts turpināt sacensības, veicot nākamajos moduļos paredzētos darbus. Līdz ar to Aleksejam ir iespēja sevi parādīt vēl 2., 3., un 4.modulī. Turklāt neveiksmes pirmajā modulī neietekmēs rezultātus nākamajos moduļos, tikai kopvērtējumu.”

„Pirmais modulis, ko konkursanti aizsāka vakar, bija jāpabeidz šodien līdz plkst. 12:30 – jāizveido no metāla profiliem sienu konstrukcijas ar logiem, jāpiemontē riģipsis un jānošpaktelē. Pēc pusdienām dalībnieki ir uzsākuši darbu pie nākamā moduļa izveides. Ceram, ka vakarā būsim ieguvuši pirmos punktus.”

Vērtējot Alekseja konkurentus, A.Veinbergs atzina: „Līdzīgi kā riteņbraukšanā redzam, ka līderu grupa ar Dienvidkorejas, Šveices, Īrijas un Lielbritānijas dalībniekiem ir atrāvusies un izskatās, ka pārējiem viņus panākt nav iespējams. Tāpēc nākamo dienu sacensības nu jau norit atsevišķi par vietām līderu grupā un par vietām starp pārējiem dalībniekiem. Mēs varam vēl cerēt uz 5.vietu.”