Piektdiena: WorldSkills krāsotājs Edgars šodien veido brīvā stila darbu

05.07.2013

Konkursa trešajā dienā dekoratīvais krāsotājs Edgars Cimbēns strādā pie brīvā stila darba, jāpagūst arī otrreiz nokrāsot durvis. Rīt būs jāpabeidz uzdevums – lielais dizaina zīmējums, par kuru var saņemt visvairāk punktu.

Edgars noķerts konkursa trešajā dienā, kad visiem dekoratīvajiem krāsotājiem piešķirtas trīs stundas brīvā laika, lai pastaigātu pa hallēm un gūtu iespaidus par konkursu. Līdz šim jaunajiem profesionāļiem šāda iespēja nebijusi.

Edgars atklāj, ka kopā ir vairāki izdevumi, kuru secību katrs pats var izvēlēties, taču katras dienas noslēgumā ir lietas, kurām obligāti jābūt gatavām. Pirmajā dienā obligāti bija jābūt uzlīmētām tapetēm. Tās bijušas ātruma sacensības. Kas pirmais paveicis uzdevumu, saņēmis 4 papildu punktus.

Pirmajā dienā krāsotājs uzrasējis lielo dizaina zīmējumu ar uzrakstu „LEIPZIG”, kā arī sagatavojis vietu uz sienas brīvā stila darbam.

Vakar, konkursa otrajā dienā, ātruma sacensībās bija par toņu pāreju. Tad Edgars ķēries pie lielā dizaina attēla zīmēšanas uz sienas. Jaunietis paguvis uzlikt un uztaisīt Leipcigas šablonu.

Šodien Edgars strādā pie brīvā stila darba un noslīpē uzrakstu „LEIPZIG”. Divas reizes nokrāsotas arī baltās durvis.

Rīt dalībniekus gaida visgrūtākais uzdevums, jo pirmajās trīs konkursa dienās būs iztērētā lielākā daļa enerģijas. Taču diena būs bezgala atbildīga – jāpabeidz lielais dizaina zīmējums un durvis. Par dizaina zīmējumu iespējams būt visvairāk punktu – 36.

Lai Edgaram pietiek spēka, precizitātes un radošuma tikt galā ar pēdējiem pārbaudījumiem WorldSkills 2013!

Pasaules lielākais jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills 2013 notiek no 2. līdz 7. jūlijam Leipcigā, Vācijā. Konkursa rezultāti tiks paziņoti, un uzvarētāji apbalvoti svētdien, 7.jūlijā.

Vairāk par Latvijas komandas dalību konkursā var uzzināt VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā „WorldSkills”. Foto no sacensībām VIAA Flickr galerijā.