Sestdiena: mobilo robotu tehniķiem jāsavalda divi roboti

06.07.2013

Mobilo robotu tehniķiem – Danielam un Alenam – WorldSkills konkursā jātiek galā ar diviem robotiem. Viens līdzinās pacēlājam ar divām dakšām priekšpusē, bet otrs ir paštaisīta roka, kas vadāma ar pulti.

Kā stāsta Alens un Daniels, pirmajā konkursa dienā bija jāstrādā ar robotu-pacēlāju. Uzdevums prasīja, lai robots deviņas paletes, uz kurām atrodas piecas detaļas, paceļ, aizved un noliek noteiktā laukumā. Bija trīs braucieni, katrā bija jāpārved trīs paletes ar atšķirīgu izvietojumu kopējā laukumā.

Šajā pašā dienā jaunieši taisīja uzdevumu otrajai konkursa dienai, kur ar šādu pašu robotu-pacēlāju no pieciem podestiem mazā laukumā jāpaceļ un citā laukumā jānovieto paletes.

Otrajā konkursa dienā robotu tehniķi palaida pirmās dienas uzdevumu ar pieciem podestiem. Tad uz lielā laukuma bija divi braucieni, lai pārvestu deviņas paletes, no kurām sešām novietojums bija zināms, bet trijām – mainīgs.

Trešajā dienā bija jāstrādā ar paštaisītu „roku”, ar kuru bija no 12 detaļām kopā jāsaliek cilvēka figūra. Šodien, konkursa pēdējā dienā, šis cilvēks ir jāizjauc.

Pasaules lielākais jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills 2013 notiek no 2. līdz 7. jūlijam Leipcigā, Vācijā. Konkursa rezultāti tiks paziņoti, un uzvarētāji apbalvoti svētdien, 7.jūlijā.

Vairāk par Latvijas komandas dalību konkursā var uzzināt VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā „WorldSkills”. Foto no sacensībām VIAA Flickr galerijā.