Latvijas komanda gūst spožus panākumus pasaules līmeņa profesionālās meistarības konkursā WorldSkills 2013 Leipcigā

08.07.2013

Latvijas komanda Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) darba rezultātā šī gada starptautiskajā profesionālās meistarības konkursā WorldSkills, ko dēvē arī par profesiju olimpiskajām spēlēm, startējusi ar spožiem panākumiem, visai pasaulei apliecinot mūsu jauniešu profesionalitāti, prātu un atjautību.

Liepājas Mākslas vidusskolas audzēkne Beatrise Dzērve 7.jūlija vakarā notikušajā konkursa noslēguma ceremonijā godalgota ar sudraba medaļu skatlogu noformēšanas profesiju grupā. Jauniete saņēmusi arī otru medaļu un titulu „Best of Nation” par labāko valsts sniegumu. Jauniešus dalībai konkursā gatavoja VIAA, kas ir Latvijas dalīborgnizācija WorldSkills International organizācijā. Šogad pirmo reizi VIAA pārstāvēja Latviju ar savu komandu kā pilntiesīgs šīs organizācijas biedrs. Vēl jo patīkamāk, ka tieši ar pirmo nopietno startu esam ieguvuši medaļu.

Beatrisi sagatavošanās un konkursa laiku atbalstīja dizainere, eksperte Ilze Začeste, kura atzina, ka Beatrise ir talantīga un jauna profesionāle. Visa Latvijas komanda un VIAA delegācija sirsnīgajā un emocionālajā konkursa noslēguma ceremonijā sumināta par augstvērtīgu, profesionālu sniegumu un sagatavotību startēt šādās pasaules līmeņa sacensībās.
Latvijai un īpaši konkursa komandas organizētājiem Latvijā – VIAA – tā ir liela atbildība un saspringts darbs - izvēlēties perspektīvākos jauniešus dažādās konkursa profesiju grupās, sagatavot un noskaņot viņus šim nopietnajam un atbildīgajam pasākumam, kā arī atbalstīt komandu konkursa laikā.

Šogad konkursā jaunieši no 52 pasaules valstīm uz globālās skatuves apliecināja savas prasmes 46 profesiju grupās. Vācija konkursa rīkošanā ir ieguldījusi 45 miljonus eiro. WorldSkills 2013 konkurss uzskatāms par līdz šim vērienīgāko tā pastāvēšanas vēsturē.

Vairāk nekā 1000 dalībnieku vidū Latviju pārstāvēja astoņi jaunieši, kas savas prasmes demonstrēja septiņās profesijās:

  • Beatrise Dzērve – skatlogu noformēšana (mācās Liepājas Mākslas vidusskolā);
  • Daniels Stašūns un Alens Zvilna – mobilā robotika (mācās Rīgas Tehniskajā koledžā);
  • Salvis Poišs – informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (studē Vidzemes augstskolā);
  • Erlens Brutāns – kokapstrāde/mēbeļgaldniecība (mācās Rīgas Amatniecības vidusskolā);
  • Edgars Cimbēns – dekoratīvā krāsošana (mācās Priekuļu un Jāņmuižas tehnikumā);
  • Laura Salmiņa – frizierdarbi (Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas absolvente);
  • Aigars Sīlis – ēdienu gatavošana (Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas absolvents).


Ar katru konkursu VIAA delegācija iegūst vērtīgu, specifisku pieredzi par dalību un darba organizāciju šāda mēroga konkursos. Tādējādi uzzinām, kā progresē tehniskie uzdevumi konkursantiem un citu valstu tehniskais nodrošinājums.

Nākamie WorldSkills konkursi notiks 2015. gadā Brazīlijā un 2017. gadā Apvienotajos Arābu Emirātos.