Profesiju olimpiāde pierāda - Latvijas jaunieši ir konkurētspējīgi pasaulē

08.08.2013

„Jūsu panākumi ir nozīmīgāki nekā spējat iedomāties. Jūsu prasmes, meistarība un profesionālā kvalifikācija tika novērtētā pasaules mērogā, pierādot, ka profesionālās izglītības iestādes Latvijā sagatavo konkurētspējīgus profesionāļus. Es ticu, ka jūsu panākumi stiprinās profesionālās izglītības prestižu Latvijā,” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, svinīgā pasākumā šodien, sveicot  starptautiskā profesionālās meistarības konkursa WorldSkills dalībniekus un ekspertus.

Lasīt vairāk »

Izglītības un zinātnes ministrs sveiks WorldSkills konkursa uzvarētājus un dalībniekus

07.08.2013

2013.gada 8.augustā, plkst.11.00, izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis svinīgā pasākumā sveiks  starptautiskā profesionālās meistarības konkursa WorldSkills dalībniekus un ekspertus. Pasākums notiks Izglītības un zinātnes ministrijā, 2.stāvā, Lielajā zālē.

Lasīt vairāk »

Latvijas komanda gūst spožus panākumus pasaules līmeņa profesionālās meistarības konkursā WorldSkills 2013 Leipcigā

08.07.2013

Latvijas komanda Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) darba rezultātā šī gada starptautiskajā profesionālās meistarības konkursā WorldSkills, ko dēvē arī par profesiju olimpiskajām spēlēm, startējusi ar spožiem panākumiem, visai pasaulei apliecinot mūsu jauniešu profesionalitāti, prātu un atjautību.

Lasīt vairāk »

Svētdiena: Tuvojas apbalvošanas ceremonija

07.07.2013

Šorīt lielajā WorldSkills 2013 konkursa hallē nemana nevienu dalībnieku, jo sacensības ir noslēgušās. Jaunie profesionāļi tagad atpūšas, vēlāk dosies pastaigā pa Leipcigas vecpilsētu, bet vakarā piedalīsies apbalvošanas ceremonijā un uzzinās, kā tad ir veicies.

Lasīt vairāk »

Sestdiena: mobilo robotu tehniķiem jāsavalda divi roboti

06.07.2013

Mobilo robotu tehniķiem – Danielam un Alenam – WorldSkills konkursā jātiek galā ar diviem robotiem. Viens līdzinās pacēlājam ar divām dakšām priekšpusē, bet otrs ir paštaisīta roka, kas vadāma ar pulti.

Lasīt vairāk »

Sestdiena: Kuri citu valstu pārstāvji WorldSkills 2013 rāda vislabāko sniegumu?

06.07.2013

Šāda mēroga secensībās var novērot ļoti dažādu jauno profesionāļu sniegumu. Ir valstis, kuru dalībnieki neapšaubāmi izceļas uz citu fona. Latvijas konkursanti vērtē, kuru valstu jaunie profesionāļi viņu pārstāvētajā profesijā ir vislabākie.

Lasīt vairāk »

Piektdiena: IKT speciālistam konkursā jādemonstrē prasme darbā ar Windows, Cisco un Linux

06.07.2013

Salvim Poišam, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) speciālistam, konkursā vienlīdz labi jāspēj darboties ar Windows un Linux, kā arī katru dienu jābūt gatavam 30 minūtēs atrisināt iedoto pārsteiguma uzdevumu.

Lasīt vairāk »

Piektdiena: WorldSkills krāsotājs Edgars šodien veido brīvā stila darbu

05.07.2013

Konkursa trešajā dienā dekoratīvais krāsotājs Edgars Cimbēns strādā pie brīvā stila darba, jāpagūst arī otrreiz nokrāsot durvis. Rīt būs jāpabeidz uzdevums – lielais dizaina zīmējums, par kuru var saņemt visvairāk punktu.

Lasīt vairāk »