Latvijas konkursanti gūst pieredzi starptautiskajā prasmju konkursā Ķīnā

14.06.2017

No 7. līdz 8. jūnijam norisinājās starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss Ķīnā, kurā piedalījās arī Latvijas komandas pretendenti – apģērba izgatavotāja Ieva Blūma (Rīgas Stila un Modes profesionālās vidusskola) un web lapu dizainers Igors Novickis (Rīgas Tehniskā koledža). Žūrijas komisija Igora sniegumu konkursā vērtēja kā ļoti labu un no konkursa web lapu dizainers atgriezās ar medaļu par izcilību, taču Ievai pavisam nedaudz pietrūka līdz izcilības līmenim. 

Vēlme demonstrēt savas prasmes starptautiskā līmenī pulcēja vairāk nekā 200 konkursantu no 34 valstīm. Šāda mēroga starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss Ķīnā notika pirmo reizi.

Abi jaunieši atzīst, ka dalība šādā pasākumā bija vērtīga iespēja iegūt starptautisko pieredzi, gatavojoties pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursam WorldSkills, kas norisināsies Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos no 14. līdz 19. oktobrim.

Dalība šāda mēroga pasākumā Latvijas komandas pretendentiem dod iespēju novērtēt savas profesionālās iemaņas un salīdzināt ar citu valstu pārstāvjiem, pierādīt sevi starptautiskā vidē.

Darba uzdevumi:

  • apģērba izgatavotājai Ievai Blūmai bija dotas 14,5 h, lai izpildītu piecus moduļus. Moduļi ietvēra kleitas modelēšanu atbilstoši izlozētajai modeļa fotogrāfijai, bija jāskicē modeļi no zīda auduma augstās modes tirgum, kā arī jāveido piegrieztne kleitai un tā jāsašuj.
  • web lapu dizainerim Igoram Novickim 10 stundu laikā bija jāizstrādā 4 moduļi. Pirmajā modulī bija jāizveido dizains Šanhajas Disnejlendas mājaslapai. Bija dots saraksts ar lietām, logo un fotogrāfijām, kuras jāiekļauj pašā dizainā. Savukārt nākamajos darba moduļos bija jāizveido mājaslapa no dotā dizaina, kā arī datorspēle, kur jāspēj lidot un šaut citus kosmosa kuģus. Savukārt pēdējā modulī bija jāuztaisa restorāna mājaslapas funkcionālā daļa, kurā var rezervēt galdiņus gan vienai personai, gan veselām grupām.

Dalība konkursā notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.