Latvijas valsts komanda ierodas Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos

11.10.2017

Konkursanti pēc ilgā ceļa ir nokļuvuši Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, kur viņus sagaida 11 dienu ilgs piedzīvojums. Lai arī lidojums uz WorldSkills 2017 konkursa norises vietu bija nogurdinošs, jaunieši ir enerģijas pilni un ar nepacietību gaida konkursa sākumu.

Sajūtās dalās Jānis Ozols, kurš pārstāv smagās tehnikas apkopes mehāniķa profesiju: “Konkurss sāksies jau pavisam drīz, bet šķiet, ka tas ir vēl tālu aiz kalniem. Ilgais gatavošanās posms ir paskrējis nemanot. Šāda mēroga konkursā piedalos pirmo reizi un šobrīd ir liela neziņa par to, kas mani sagaida. Smagā tehnika ir zināma, bet tai ir daudz dažādi modeļi, tādēļ precīzi nezinu konkursa darba uzdevumu. Uzskatu, ka esmu labi sagatavojies, jo, vadoties pēc organizatora noteiktajiem modeļiem, pēdējos mēnešus cītīgi strādāju ar konkrētā ražotāja tehniku. Tomēr apgalvot, ka esmu pilnībā gatavs un visu zinu, neapņemos (smejas). Lai arī esmu mācījies strādāt ar lauksaimniecības tehniku, dalība konkursā būs liels izaicinājums, jo būs jāstrādā ar celtniecības, ceļu būves un citu smago tehniku.”

Elektriķis Andis Lācis atzīst, ka jūtas ļoti labi, tomēr neliels uztraukums par konkursu ir: “Bažas sagādā neziņa, jo konkursa uzdevums nav zināms. Ir zināmi materiāli, kuri būs jāizmanto, pildot darba uzdevumu, piemēram, sadelnes, KNX iekārtas un motora vadības iekārtas, taču pats konkursa uzdevums man nav zināms. Es zinu, ka šis būs vēl lielāks konkurss ar vairākām dalībvalstīm un sīvākiem konkurentiem, tādēļ ar nepacietību gaidu pirmo konkursa dienu. Pagājušajā gadā man bija iespēja demonstrēt prasmes Eiropas līmeņa konkursā EuroSkills, taču šogad būs iespēja novērtēt savas prasmes pasaules mērogā. Manuprāt, esmu sagatavojies tik, cik labi tas ir iespējams. Pēc pagājušā gada sapratu, ka ļoti svarīgs ir ātrums un precizitāte. Tās ir tās lietas, kuras ļoti aktīvi mācījos un trenēju gatavošanās posmā.”

Savukārt mēbeļu galdnieks Dāvis Raimonds Rasups atzīst: “Šobrīd ir sajūta, ka dodos pretī nezināmajam, lai pierādītu savas prasmes un attaisnotu ilgo gatavošanās posmu. No konkursa sagaidu lielisku pieredzi, jo sacentīšos ar pasaules labākajiem jaunajiem profesionāļiem. Nevaru sagaidītu konkursu, lai varētu sākt darba uzdevumu un pēc iespējas ātrāk uzzinātu, kādas izmaiņas būs darba uzdevumā, kuras ir noteikusi ekspertu komisija. Iepriekš esmu piedalījies divos konkursos “Krēsls”, kuros līdzīgi kā tagad, šķita, ka vienmēr var labāk sagatavoties, bet tomēr rezultāti ir bijuši veiksmīgi. Mans mērķis konkursā ir ieņemt tādu vietu, kuru Latvija mēbeļu galdnieka profesijā vēl līdz šim nav ieņēmusi.”

Latvijas komandas dalība konkursā WorldSkills 2017 notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.