Latvijas komandas dalībnieki nometnē gatavojas konkursam WorldSkills 2019

11.07.2019

Pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkursa WolrdSkills 2019 Latvijas komandas dalībnieki vairākas dienas aizvadīja savstarpējās saliedēšanas un psiholoģiskās noturības veicināšanas nometnē.

Trīs dienas jaunieši kopā ar organizatoriem un treneriem piedalījās dažādās aktivitātēs, lai labāk sagatavotos konkursa uzdevumu izpildei paaugstināta stresa apstākļos, iepazinās ar konkursa WorldSkills 2019 saistošajiem dokumentiem un norises detaļām. Savukārt tādi fiziskie pārbaudījumi kā nakts pārgājiens, pārvietošanās pa trošu trasi, līdzsvara noturēšana uz SUP dēļiem un citas aktivitātes nostiprināja vienotas komandas sajūtu un pārbaudīja jauniešu reakciju nestandarta situācijās.

“Šādos starptautiska mēroga konkursos piedalās katras valsts labākie speciālisti, bet tas, kas vienu padara labāku par citiem, ir katra jaunieša sagatavotība tikt galā ar stresu un spriedzi konkursa laikā, spēja savaldīt savas emocijas un koncentrēt uzmanību uz uzdevumu izpildi. Pilnveidot šādas spējas var tikai ar pieredzi reālā darba vidē un plaša mēroga konkursos. Nometnē to vairākkārtīgi uzsveram un mēģinām pārbaudīt jauniešus dažādās situācijās, kā viņi reaģē uz izaicinājumiem,” pauž SkillsLatvia komandas vadītāja Rudīte Bloka.

Konkursā WorldSkills 2019, kurš šogad no 22. līdz 28. augustam notiks Kazaņā (Krievijā), Latviju pārstāvēs 7 jaunie profesionāļi 7 prasmju konkursos. Kopumā tajā piedalīsies ap 1500 jauno profesionāļu no 67 valstīm, kuri sacentīsies par medaļām 56 prasmju konkursos.

Ar iepriekšējo gadu Latvijas komandas sasniegumiem var iepazīties VIAA mājaslapas sadaļās EuroSkills un WorldSkills.

Fotoreportāža no nometnes pieejama VIAA Flickr kontā.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2019 finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.