WorldSkills 2019 valstu delegāti tiekas konkursa sagatavošanās nedēļā Kazaņā

06.02.2019

No 22. līdz 27. augustam jau 45. reizi notiks pasaules ievērojamākais profesionālās meistarības konkurss WorldSkills 2019 Kazaņā, Krievijā. Savukārt janvāra beigās Kazaņā norisinājās konkursa sagatavošanās nedēļa (Competition Preparation Week), kurā gandrīz 60 valstu delegāti tikās, lai iepazītu šī gada gaidāmā konkursa norises vietu, kā arī pārrunātu visas aktualitātes saistībā ar tā gatavību, iespējamiem riskiem un sasniedzamiem rezultātiem. 

Konkursa organizatoriskajās sanāksmēs apsprieda dažādus jautājumus, tai skaitā arī to, kas jāpaveic atlikušajās 200 dienās līdz konkursa sākumam. Lai to veiksmīgi realizētu, ir veikti nopietni sagatavošanās darbi: izveidoti darba uzdevumi atbilstoši organizācijas WorldSkills International standartiem un infrastruktūras saraksti prasmju konkursiem, saplānota vairāk kā 200 tūkstošu liela nepieciešamā platība 56 prasmju konkursiem, piesaistīti vairāki tūkstoši brīvprātīgo, sponsoru, veikta prasmju konkursu reģistrācija u.c. darbi.  

Tāpat sagatavošanās nedēļas laikā valstu delegāti apmeklēja gan Kazaņas starptautisko izstāžu centru, lai novērotu sagatavošanās darbu progresu, gan konkursa ciematu, kur tiks izmitinātas visas 67 valstu komandas.

Starptautiskā konkursa WorldSkills 2019 laikā norisināsies aktivitāte “Viena skola, viena valsts” (One School One Country), kurā valstu komandas apmeklēs Kazaņas izglītības iestādes. Tikšanās laikā komandas iepazīstinās ar savas valsts tradīcijām un kultūru, dabas daudzveidību, tehnoloģiju sasniegumiem, kā arī uzzinās vairāk par vietējo kultūru, profesionālo izglītību un izglītības sistēmu kopumā.

Sagatavošanās nedēļas laikā Latvijas komandas tehniskais delegāts Valts Jirgensons ciemojās Kazaņas 83. licejā, kur viņu uzņēma ar īpaši sagatavotiem priekšnesumiem un prezentācijām, izrādīja skolas telpas un sniedza iespēju piedalīties atklātajā nodarbībā. Vizītes laikā delegāts kopā ar liceja pārstāvjiem pārrunāja augustā gaidāmās vizītes vēlamos virzienus.  

Konkursā WorldSkills 2019 kopumā 56 prasmju konkursos sacentīsies vairāk kā 1500 talantīgākie profesionālas izglītības iestāžu audzēkņi no 67 valstīm, kuru vidū būs arī profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no Latvijas. Latvijas komandai vēl priekšā liels sagatavošanās posms un fināla atlase, lai noteiktu labākos no labākajiem. Konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu EuroSkills.

Latvijas komandas dalība konkursā WorldSkills 2019 notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.