Norvēģijas finanšu instrumenta projekts atzīts par gada sasniegumu zinātnē

02.01.2017

Norvēģijas finanšu instrumenta pētniecības aktivitātes projekta zinātnieku darba grupai piešķirts Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidenta Goda raksts par nozīmīgu zinātnes sasniegumu. 

Pētniecības projekts “Inovatīvi risinājumi kailgraudu auzu, miežu un tritikāles izmantošana cilvēku veselības nodrošināšanai” tika īstenots iesaistoties četrām institūcijām no Latvijas un Norvēģijas*.

Projekta gaitā izstrādāta tehnoloģija diedzētu pārslu ražošanai, saglabājot bioloģiski aktīvās vielas, kā arī klīniskajā pētījumā apskatīta diedzēto pārslu ietekme cilvēku veselības nodrošināšanai.

LZA izvērtēja vairāk nekā 50 iesniegtos priekšlikumus dažādās zinātņu nozarēs Latvijā un nominēja 11 nozīmīgākos sasniegumus, no kuriem sešiem piešķīra LZA prezidenta Goda rakstus.

*Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, NIBIO (Norvēģija), Agroresursu un ekonomikas institūts un Rīgas Stradiņa universitāte.

Plašāka informācija par nozīmīgākiem sasniegumiem zinātnē meklējama LZA mājaslapā. Informācija par projektu LLU mājaslapā un Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapas projektu interaktīvajā kartē.