Čehu vasaras skolas iespaidi

Vasaras skolā Podebrados es biju 2007. gada jūlijā. Nopietnas mācības sākās jau brīdī, kad pildīju čehu valodas gramatikas testu, lai pasniedzēji varētu noteikt zināšanu līmeni un nolemt, kādā mācību grupā man jābūt. Testu pildīju elektroniski, un tas man ļoti patika. Tas bija sadalīts trīs daļās – no vieglākās līdz sarežģītākai. Katrā daļā bija jāatbild uz noteiktu jautājumu skaitu, un tikai tad, kad pareizo atbilžu skaits bija pietiekams, vērās vaļā otrā un pēc tam trešā daļa. Man kopā bija tikai divas kļūdas, jo jau 2007. gadā es jau ļoti labi zināju čehu valodu un strādāju par pasniedzēju Latvijas Universitātē. Testa rezultāti bija labi, un es nokļuvu augstākajā –  5. līmenī.

Lasīt vairāk »

Pārdomas par vasaras pieredzi Grieķijā

Pirms gadiem trim nonācu pie domas, ka vajadzētu iemācīties vēl vienu svešvalodu. Sākuma stimuls bija mans ceļojums uz Grieķiju, kura laikā šī zeme uz mani atstāja viesmīlīgu iespaidu un no kuras aizbraucu ar nepārprotamu vēlmi tur kādreiz vēl atgriezties, iepazīt un saprast to daudz tuvāk. Otrs iemesls bija apzināta vēlme „labā sportiskā formā uzturēt smadzenes”, un domāju, ka svešvalodas mācīšanās ir viens no labākajiem līdzekļiem šādam uzdevumam. Trešais iemesls bija vēlme iedziļināties citā kultūrā, lai caur tās prizmu varētu objektīvāk no malas paskatīties uz mums pašiem. Tādejādi izvēlējos savām studijām moderno grieķu valodu.

Lasīt vairāk »

Iespaidi par čehu vasaras skolu Podebrados

Vieta. Podebradi – tā ir maza kūrortpilsētiņa Čehijā, kur atrodas ārstnieciskie avoti (ūdens nav īpaši garšīgs, toties veselīgs :)). Vasarā tur atpūšas vecāka gada gājuma čehi un mācās ārvalstu studenti Podebradi ir laba vieta, kur vasarā mācīties un baudīt mierīgu atpūtu. Braucot ar vilcienu no Prāgas uz Podebradiem, ceļā paiet aptuveni stunda. Vilciens atiet no Prāgas centrālajām stacijām Hlavni nadrazi un Massarykovo nadrazi. Biļete vienā virzienā maksā aptuveni 70 kronas (2 latus), izdevīgāk ir pirkt biļeti turp un atpakaļ, kā arī biļeti diviem vai vairāk cilvēkiem.

Lasīt vairāk »

Praktiska vēstule no Ķīnas

Kad 2007.gadā Ķīnas valdības stipendiju kabatā ierados šeit, lai mācītos ķīniešu valodu, nedomāju, ka šajā kontrastainajā zemē uzturēšos tik ilgi. Man paveicās un ieguvu arī Ķīnas valdības maģistrantūras stipendiju, esmu šeit joprojām un topošajiem studentiem labprāt pastāstīšu par praktisko Ķīnas studentu dzīves pusi.

Lasīt vairāk »

Manas studijas Dānijā

Esmu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrante – ērģelniece. Pirms pieteicos Dānijas valdības stipendijai, ārzemēs biju studējusi jau divas reizes – Nīderlandē un Dānijā, kur arī vēlējos atgriezties. Tāpēc es jau zināju, kurp braucu un kādi tur būs apstākļi. Bet, atceroties savu pirmo pieredzi Dānijā, varu šo to pastāstīt tiem, kuri turp vēl tikai dosies.

Lasīt vairāk »

Beļģijas savdabīgums un interesantā pieredze

2009. gada augustā uzzināju, ka esmu ieguvusi Flandrijas valdības stipendiju, un pēc divām nedēļām sākās mans ceļš uz Beļģiju. Devos iegūt maģistra grādu Eiropas studijās Luvēnas Katoļu universitātē. Luvēna ir maza, bet senlaicīga studentu pilsētiņa un atrodas tikai 20 minūšu attālumā no Briseles.

Lasīt vairāk »