Piedzīvo Baltiju savām acīm

Vidzemes Augstskolas rīkotajā 13. Baltijas Starptautiskajā vasaras skolā (Baltic International Summer School – BISS) pirmo reizi divu nedēļu garumā vienlaikus norisinājās divas programmas, pulcējot kopā 69 studentus no 20 valstīm.

Lasīt vairāk »

Studentu vīzijas Liepājas attīstībai

2011. gadā no 7. līdz 20. augustam Liepājā notika Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskā vasaras universitāte „Entering the Void” arhitektūras un saistīto nozaru studentiem, kuru rīkoja RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments un Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta un Valsts izglītības attīstības aģentūras, Liepājas būvvaldes un Liepājas muzeja atbalstu.

Lasīt vairāk »

Franču valodas un kultūras kursi Briseles Brīvajā universitātē (ULB)

Briselē pavadītās trīs nedēļas bija pietiekami ilgs laiks, lai no tūrista „izzināt un atklāt kāres” es iegūtu bruxellois (fr. val. briselieša) attieksmi pret pilsētu. Tas bija pietiekami, lai justu studentisku lepnumu par to, ka šobrīd piederu pie studentiem, kas mācās vienā no Eiropas 100 atzītākajām universitātēm.

Lasīt vairāk »

Ungāru valodas kursi Debrecenas universitātē

Esmu ieguvusi maģistra grādu vides zinātnē Rīgas Tehniskajā universitātē, tāpēc rodas jautājums, kāpēc pieteicos stipendijai, lai piedalītos ungāru valodas kursos, ja mana specialitāte saistās ar tādām tehniskām lietām kā enerģija, siltums.

Lasīt vairāk »

Stipendijas mēnesis Hradeckrālovē, Čehijā

Kad tu, cilvēks, dodies uz citu valsti, gribot negribot iepriekš nākas kaut ko palasīt par šo zemi. Tā bija arī 2010. gada oktobrī pirms mana brauciena Čehijas valdības stipendiāta statusā uz Hradeckrāloves (Hradec Králové)  universitāti. Uzzināju, ka Čehija pēc Slovākijas Republikas atdalīšanās 1993.gadā, ir tikai nedaudz lielāka par Latviju (79 tūkst. kv. km). Iedzīvotāju gan ir 4,7 reizes vairāk nekā Latvijā – 2010. novembra sākumā tie bija 10,7 miljoni. Ja Latvija būtu tikpat blīvi apdzīvota, tad mūsu būtu apmēram 8 miljoni!

Lasīt vairāk »