Stipendija dod iespēju veikt disertācijas darba pētījumu Igaunijā

Vienā no e-pastiem, kuru saņēmu par ziņām studentu dzīvē, ieraudzīju ziņu par to, ka ir iespēja pieteikties Igaunijas Valsts stipendijai. Pieteicos, un man to piešķīra!

Lasīt vairāk »

Lietuviešu valodas un kultūras vasaras kursi Klaipēdas Universitātē

Lietuviešu valodu un Lietuvas vēsturi biju iepazinusi studijās Latvijas Universitātes baltu filoloģijas bakalaura un maģistra studiju programmā. Lai gan parasti valodu apguve mani ļoti aizrauj, lietuviešu valoda mani neieinteresēja - tā likās ļoti grūta un neskanīga.

Lasīt vairāk »

Ārvalstu studenti pēta Baltijas jūras lībiešu piekrasti

No 2012. gada 29.jūlija līdz 11.augustam notika pirmā Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) organizētā starptautiskā vasaras skola, kuras galvenā izpētes tēma bija Baltijas jūras piekrastes ainavu arhitektūra. Vasaras skolas ietvaros ārvalstu studenti iepazinās ar piekrasti no Mazirbes līdz pat Kolkas ragam, pētīja mazos zvejnieku ciematus un izstrādāja Lībiešu piekrastes attīstības modeļus.

Lasīt vairāk »

Starptautiskā vasaras skola «Event City» BBC ziņu sižeta iedvesmota

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) starptautiskā vasaras skola arhitektūras un pilsētplānošanas studentiem jau desmit gadus sevi apliecina kā regularās izglītības vasaras alternatīvu, apvienojot intensīvas teorētiskas studijas ar inovatīvām dizaina un praktiskām izpētes metodēm. Notikumu tēma vasaras skolas norises laikā neizbēgami saauga ar sarūkošas pilsētas problemātiku, kas kopš nesenā BBC ziņu sižeta kļuvusi par satraukuma iemeslu Cēsu iedzīvotājiem, pilsētas vadībai un vietējiem medijiem.

Lasīt vairāk »

Igauņu valodas apguve: Igauņu loģika, dzīves uztvere un valodas īpatnības Vasaras skolas ietvaros

Kādu dienu, sēžot universitātes kafejnīcā, kursa biedrene ieminējās par Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajām stipendijām - studijām ārvalstīs Vasaras skolas ietvaros. Sekojot principam, - ja dod, tad jāņem! - ieskatījos piedāvātajās iespējās. Pirms diviem gadiem biju Erasmus Exchange studente Roterdamas Universitātē, Nīderlandē, pēc dabas esmu komunikabla un atvērta, tādēļ šāda iespēja mani ļoti vilināja.

Lasīt vairāk »

Studentu vīzijas Liepājas attīstībai

2011. gadā no 7. līdz 20. augustam Liepājā notika Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskā vasaras universitāte „Entering the Void” arhitektūras un saistīto nozaru studentiem, kuru rīkoja RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments un Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta un Valsts izglītības attīstības aģentūras, Liepājas būvvaldes un Liepājas muzeja atbalstu.

Lasīt vairāk »