Vēl nedēļu iespējams pieteikties stipendijām un atbalsta programmām

23.10.2013

Vēl nedēļu, līdz 30. oktobrim, iespējams pieteikties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda stipendiju un atbalsta programmām. Stipendijas pieejamas studentiem un absolventiem profesionālās pieredzes iegūšanai, kā arī zinātniekiem pētījumu veikšanai ASV. Savukārt nevalstiskās un izglītības organizācijas aicinātas pieteikties finansējumam Amerikas vieslektoru piesaistei.

Kopš šī gada pavasara BAFF piedāvā jaunu atbalsta programmu nevalstiskajām organizācijām. Baltijas-Amerikas Dialogs ir programma, kuras ietvaros iespējams piesaistīt ASV vieslektoru un organizēt lekcijas un seminārus Baltijas valstīs. Katrs iesniegtais projekts var pretendēt uz 10 000 ASV dolāru lielu finansējumu, kas paredzēts vieslektora aviobiļetes un uzturēšanās, kā arī citu tehnisko izdevumu segšanai.

BAFF Prakses programmas stipendiju ieguvēji sešus līdz divpadsmit mēnešus pavadīs ASV, praktizējoties uzņēmumos, kas darbojas praktikanta izvēlētajā nozarē. Stipendija līdz 30 000 ASV dolāru gadā iekļauj visas ar praksi saistītās izmaksas, tai skaitā, aviobiļeti uz ASV, veselības apdrošināšanu un līdzekļus ikdienas izdevumu segšanai. BAFF gaida pieteikumus no kandidātiem ar skaidru vīziju un nākotnes mērķiem, kas saistīti ne tikai ar personisko izaugsmi, bet arī vēlmi darboties dzimtenes labā.

Pētniecības programmas ietvaros zinātnieki var saņemt stipendiju līdz 60 000 ASV dolāru gadā pētījumu veikšanai ASV universitātēs un zinātnes centros, ar kuriem jau izveidota sadarbība iepriekš. Lai pieteiktos, zinātniekiem jāiesniedz pētniecības projekta pieteikums, kā arī pamatojums, kādēļ šādu projektu vislabāk īstenot ASV.

Iepazīsties ar BAFF stipendiju un finansējuma programmu nosacījumiem un pieteikšanās kārtību: www.BalticAmericanFreedomFoundation.org