Atklās informācijas centru par studijām Francijā Campus France

08.11.2013

Trešdien 13. novembrī plkst. 17.00 Francijas institūtā (Elizabetes ielā 59, Rīgā), piedaloties Francijas vēstniekam Latvijā Stefanam Viskonti un pārstāvei no aģentūras Campus France, oficiāli tiks atklāts informācijas centrs par studijām Francijā.

Campus France ir Francijas aģentūra, kuras uzdevums ir popularizēt augstāko izglītību un veicināt studentu mobilitāti. Pasaulē darbojas 140 šādi informācijas centri 110 pasaules valstīs, tagad arī Latvijā.

Francijas institūtā katru ceturtdienu no 15.00 līdz 18.00 notiks informatīvās pēcpusdienas, kuru laikā ikviens interesents var satikties ar Informācijas centra darbiniekiem, lai saņemtu atbildes uz jautājumiem par studiju iespējām Francijā, pieteikšanās kārtību, nepieciešamajām valodas zināšanām, kā arī finansiālajiem nosacījumiem.  Informācijas centrā ik dienu būs iespējams iepazīties ar informatīvajiem materiāliem par augstāko izglītību Francijā, kā arī aplūkot interneta vietnes Campus France piedāvājumu.

Francijas augstākās izglītības iestādes vienmēr ir bijušas atvērtas un iecienītas ārzemju studentu vidū. 2013. gadā tajās mācījās 287 734 ārzemju studenti no dažādām pasaules valstīm jeb 10% no studentu kopskaita. Francijas augstskolas piedāvā ļoti plašu studiju programmu spektru, un arī Latvijas jaunieši izrāda arvien lielāku interesi par studiju iespējām Francijā.   

Informācijas centra atklāšanas ceremonijas ietvaros Francijas vēstnieks Latvijā pasniegs franču valodas zināšanas apliecinošus diplomus 12 Latvijas skolēniem, studentiem un ierēdņiem, kas izcili nokārtojuši eksāmenus.

Katru gadu Francijas vēstniecība konkursa kārtībā piešķir vairākas stipendijas Latvijas jauniešiem maģistrantūras studijām Francijā. Kopumā šo iespēju izmantojuši vairāki desmiti interesentu. Lai dotu iespēju bijušajiem stipendiātiem savstarpēji apmainīties ar informāciju un dalīties pieredzē ar jauniešiem, kuri vēlas uzsākt studijas Francijā, tiek veidots bijušo Francijas valdības stipendiātu klubs. Par tā veidošanu oficiāli tiks paziņots informācijas centra atklāšanas pasākuma laikā.

Papildu informācija Francijas institūta Latvijā mājas lapā.