Aicinājums pieteikties praksei un pētniecībai ASV

08.10.2015

Līdz 30. oktobrim studenti, nesenie augstskolu absolventi un pētnieki aicināti pieteikties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda stipendijām un atbalsta programmām, kas veicina zināšanu apmaiņu starp Baltijas valstīm un ASV.

Īstenojot Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda mērķi – attīstīt sadarbību starp Baltijas valstīm un ASV, Baltijas valstu studentiem, neseniem augstskolu absolventiem un pētniekiem tiek piedāvātas vairākas zināšanu apmaiņu veicinošas programmas.

 

Profesionālās prakses programma sniedz iespēju mērķtiecīgiem augstskolu studentiem un absolventiem doties uz ASV, lai praktizētos kādā no Amerikas uzņēmumiem. Programmas dalībnieki saņem stipendiju līdz 30 000 ASV dolāru gadā, kas iekļauj visu nepieciešamo atbalstu – ceļa izdevumu segšanu, veselības apdrošināšanas izmaksas, līdzekļus ikdienas tēriņiem. Programmas dalībniekiem individuāli tiek piemeklēta viņu interesēm, zināšanām un karjeras plāniem atbilstoša prakses vieta. Praktikanti ASV var pavadīt sešus līdz divpadsmit mēnešus.

Pētniecības programma sniedz finansējumu pētniekiem un zinātniekiem, kas vēlas veikt pētījumus ASV universitātēs vai pētniecības centros. Pieejamais finansējums vienam projektam ir 60 000 ASV dolāru gadā, turklāt zinātnieki uz ASV var ņemt līdzi ģimenes locekļus, kā arī programmas laikā piedalīties divās konferencēs ASV. Pētniecības programmas ilgums ir no sešiem līdz divpadsmit mēnešiem.

Visās Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda programmās galvenais mērķis ir lietderīgu zināšanu ieguve ASV, kuras pēc programmas beigām tiktu pielietotas Baltijas valstu ekonomiskās un izglītības vides attīstībā. Dalība Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda stipendiju programmās ir bez maksas, stipendiātus izvēloties konkursa kārtībā.

 

Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds darbojas Baltijas valstīs kopš 2010. gada rudens. Fonda misija ir stiprināt saikni starp ASV un Igauniju, Latviju un Lietuvu, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātisko procesu attīstību.

Plašāka informācija par fonda piedāvājumu, stipendiju konkursa nosacījumiem un pieteikšanās kārtību pieejama mājaslapā www.BalticAmericanFreedomFoundation.org.

 

Papildu informācija:
Ilze Bembere, BAFF Programmu koordinatore
e-pasts: ibembere@ciee.org